SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇMEK

OBJEKTİF

 

SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇMEK

 

Konum bir kez daha Muğlaspor. Her hareketiyle Muğla spor gündeminin ilk sırasında yer alan takımımız 3.ligde bu sezonki maç konumlarıyla gündemde olmaya devam ediyor. Onun için bir kez daha köşe yazıma Muğlaspor’u konu ediyorum.

Adı ve söylemesi bile çok güzel profesyonel futbol takımımız

1980’li yılları tekrar gündeme almayacağım.  O yıllar biz şimdiki süper ligin kapısından dönmüştük.

Muğlaspor bundan önce Bal’da altı yıl mücadele etti ve 2016 yılında Bal’dan TFF ligine terfi etti. Ancak bu kez 3.lig Muğlaspor’a geride bıraktığımız hafta sonuna kadar pek de uğurlu gelmedi. Çünkü kulüp maddi ve destek açılarından hak ettiği ilgiyi göremedi.

Çok uzatmayayım işte bu sezon takımımız yıllar sonra terfi ettiği 3.ligde özellikle son zamanlarda kendi evinde istediği sonucu alamayınca tehlike hattı eşiğine yerleşmişti.

Ramazan Silin hocayla Muğla’ya geldiği ilk gün ilk görüşmede ilk röportajımı dünkü yazımda vermiştim. Ramazan hocanın bahsettiği 3 maçı kazasız belasız atlattık.

Yani bana göre Muğlaspor’un sırat köprüsü tehlikesi yoktu ama yine de takımımız sırat köprüsünden geçti.

Nedir Sırat Köprüsü. Dini inançlarımıza göre sırat köprüsü “
Sırat cehennem üzerine çekilmiş bir köprüdür. Kıldan ince kılıçtan keskindir. Bin yılı yokuş, bin yılı düzlük, bin yılı da iniştir.Cennettekiler onun üzerinden geçerler. Cehennemdekiler işte o köprüyü geçemeden ise ateşe düşerler. 

 Sırat köprüsünü geçmek herkesin nuruna bağlıdır. Kimi göz açıp yumuncaya kadar, kimi şimşek gibi, kimi yıldız akması gibi, kimi koşan at gibi Sıratı geçerler. Nuru çok az olan da yüzüstü sürünür. Elleri ve ayakları kayar, tekrar yapışır. Nihayet, sürüne sürüne kurtulur.) 

Yani sırat köprüsü dini inanışlarımıza göre çok ahretteki çok önemli bir köprüdür. Dünya bozulduktan sonra tüm canlı olarak bizler işte o köprüden geçeceğiz.

İşte Muğlaspor daha birkaç öncesine kadar ligde kalsam mı? Gitsem mi? mücadelesi içindeydi ne zamanki deplasmanda Yeşil Bursa A.Ş’yi yendi işte o zaman her şey bitti.

Yani bana göre Muğlaspor sırat köprüsünden geçti.

Geçen günü bir arkadaş “Durun bakalım daha acele etmeyin, daha olmaz” dedi ama artık bu işin acelesi mücadelesi olmaz ben bu iş bitti diyorum.

Amaaa bundan sonra çok zorlu maçlar bakın. Bu hafta sonu Anadolu Bağcılarspor Muğla’ya gelecek. Ondan sonra Anagold 24 Erzincanspor deplasmanına çıkacak daha sonra da Muğlaspor evinde Yeni Orduspor ile oynayacak ve daha sonrası çok çok önemli çünkü takımımız üst üste iki deplasmana çıkacak. Önce 1 Nisan 2018 günü Van’da,Van Bş. Bld.Spor  daha sonra da 8 Nisan 2018 tarihinde Ergene Velimeşespor deplasmanları var. Elbette daha gerisi var ama işte takımımız bu zorlu maçları en az kayıpla tamamlamalıdır.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI