TEKVANDO MUĞLA’DA BÜYÜYOR

OBJEKTİF

 

TEKVANDO MUĞLA’DA BÜYÜYOR

 

Bilmem takip ediyor musunuz? Son zamanlarda Tekvandoyla ilgili sık sık haberler yapıyoruz.

 

Tekvando Türkiye ve Muğla için çok önemli bir spor dalı ancak, futboldan sağımızı solumuzu görmüyoruz. Oysa futbola verdiğimiz değerin bir kısmını tekvando ve diğer dallara versek neler olur neler.

 

Muğla’da Uğur Göktaş diye bir il temsilcisi var. İşte o Uğur Göktaş yönetimindeki Muğla tekvandosu başarısını sadece Türkiye’ye değil dünyaya duyuruyor.

 

Tekvando sporu Muğla’da giderek gelişiyor ve büyüyor.

 

Burada Uğur hoca başta olmak üzere sporun tüm dallarına gönül veren herkesi kutluyorum.

 

Tekvandoda geçtiğimiz günlerde önce Muğla Büyükşehir Belediyesporlu ve daha sonra da genel olarak son yapılan dünya şampiyonası hakkında gazetemizde haberlere yer verdik.

 

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından, Türkiye’de üç tane önemli turnuva düzenlendi.

 

Bu çok önemli organizasyonlarda Muğla ilinden 12 sporcu yarıştı.

 

Üstelik bu 12 sporcudan dünya derecesi alan sporcular var. İşte bu dereceler tekvandonun Muğla’da nereden nereye geldiğini gösteriyor.

 

 

 

Türkiye Tekvando Federasyonu, 66 ülkeden 3 bine yakın sporcunun katıldığı, dünya çapındaki bu muhteşem organizasyonları ülkemize yakışır bir şekilde yürüttü. Dünya çapındaki bu uluslararası yarışmalara Muğla’dan Bayhan, Eda Nur Tosun, Beren Çiftçisoy, Elif Arslan, Serpil Soy, Furkan Işık Yıldız, Büşra Öztürk, Halise Kaba, Kardelen Tunca, Doğa Uzun, Esma Nur Muslu, Hatice Nur Kuşcu isminde 12 tane tekvando sporcusu katıldı.

 

Bu sporcular Türkiye adına çok iyi dereceler elde ediyor. Tekvando Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş, “Dünya çapındaki bu uluslararası yarışmalara Muğla’dan Milli Sporcu olarak ve müthiş mücadelelerle ülkemizi gururla temsil eden 12 sporcu katıldı. Dünyanın en popüler sporlarından olan ve olimpiyat ruhunu en iyi şekilde yaşatan, Türkiye’nin de en çok lisanslı sporcusuna sahip olan branşlarından olan tekvandoda, bir derece elde etmek hiç kolay değil. Yanlış anlaşılmasın ama bazen diğer branşlarla mukayese ediliyor bana göre bilinçsizce yorumlar yapılıyor” dedi.

 

Muğla tekvandosunun büyümekte olduğu, her geçen gün daha iyiye gittiği apaçık ortadadır. Bu başarının mimarları Muğla Tekvandosunun birlik ruhuyla hareket eden antrenörleridir. 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI