TEŞEKKÜRLER ASKF

TEŞEKKÜRLER ASKF

Hiç şüphesiz ki bugüne kadar Muğla ASKF ve bu sportif kuruluşun çalışmaları ve faaliyetleri hakkında çok şey yazdık çizdik.

Muğla ASKF’nın her çalışması ve her hareketi benim için ayrı bir yeri vardır. Her nedense Muğla ASKF‘nın her toplantısı, her gecesi, her sosyal içerikli faaliyetlerinde yer almak isterim. Çünkü o faaliyetler amatör spor için yapılıyor.

Tarih 15 Ağustos 2018.

Muğla ASKF toplantı salonunda 23. Başkanlar Kurulu Toplantısı vardı. Bir yıllık bir aradan sonra yeniden amatörlerle birlikte olmak istedim.

Önce toplantı sonra da Karabağlar Yaylası Keyfoturağı’nda akşam yemeği. Her etkinlikte sonuna kadar olmasa da yer aldım.

Toplantı ve yemekten ayrı bir haz duydum. Çünkü o etkinlikler hiç te kolay yapılmıyor. Uzun bir çalışma ve alınan kararlar gereğince o etkinlikler yapılıyor.

Muğla ASKF yönetimi bana göre dürüst bir yönetim kuruluna sahip. Özellikle Mehmet Top yılların getirdiği alışkanlık için başkanlar kurulu toplantısında  sanki açtı ağzını yumdu gözünü.

Önce ligden çekilmelere değindi. Top haklıydı. Çünkü konuya ben de bir kaç kez değindim. Ligden çekilmeler hele hele bir Muğla kenti için hiçte iyi bir hareket değil.

Ya lige katılmayacaksın, ya da katılmak için müracaat ettiysen sonuna kadar bu işi götüreceksin. Önce katılacağım diye taahhütte bulun fikstür çekilsin plan program kesinleşsin sonrada iki satır dilekçe “Ben ligden çekilmek istiyorum”

Bu konuda Mehmet Top’a hak vermemek mümkün değil.

İnşallah Muğla’da bir daha böyle bir şey olmaz.

Sonra gelelim “Biz bir aileyiz kitapçığına”

Kitapçık özellikle sadece spor camiası için değil, hepimiz için çok faydalı bilgiler içeriyor. O kitapçık için istenilen bilgiler nasıl o kadar gecikiyor anlamıyorum.

O kitapçık için istenilen bilgilere bakıyoruz. Bir kulüp yetkilisinin en fazla 10 dakikasını alır. Buna rağmen halen gecikme yapılıyorsa o zaman o kulüp o kitapçıkta yer almak istemiyor demektir. Kulüplerden istenilen bilgileri içeren bir tarih var. O tarihe kadar o bilgileri ulaştıran ulaştırır, ulaştırmayan kitap dışında kalır. Mehmet Top’un hiç bu kadar kendini harcamasana gerek yok diyorum ama bu benim düşünce tarzım fakat Mehmet Top ve yönetim kurulu iyi niyetten uzaklaşmak istemiyor olacak ki konuya bu kadar sabredebiliyor.

Şimdi o toplantı ve yemek üzerinden neredeyse bir ay geçiyor ama toplantı ve yemekte yaşanan güzellikler halen konu olmaya devam ediyor.

Ben de diyorum ki sayın başkan madem istemiyorlar bu kadar ısrar etmeyin.

Önceki gün yemek ile ilgili olarak tam sayfa resim verdik. O resimler bir anlık tespit ettiklerimizdir. Tespit edemediklerimizi dikkate alırsak o yaşanan güzellikleri siz düşünün.

Sanırım Muğla ASKF’nın istediği olmuştur. Çünkü yemek oldukça kalabalıktı. Yani Amatör spor camiası o gecedeydi.

Amatör spor camiasında birçok dostumuz oldu. İşte o yemek bahanesiyle yılda bir kerede olsa dostlarla hasret giderme zamanı bulduk.

Gecede bazı sahil kesimlerden takım yetkilisi arkadaşlar da vardı. Onlara dedim ki sizin deniziniz varsa bizim de yaylamız var. Dediler ki güzel ama burayı çok zor bulduk. Dedim zor bulunacak neyi var. Kireç Sanayi fabrikasının yanından sola döneceksin hiç sağa, sola sapmadan doğru geleceksiniz yol sizi buraya getirir. Neyse bu bir başlangıç ve acemilik olsun dedik.

Sonuç olarak güzel bir gündü, çok güzel bir toplantı oldu. O güzellik o güzel akşamla sonuçlandı. Akşama gelemeyenler çok önemli bir fırsatı kaçırdı.

Bu güzellikler için teşekkürler ASKF diyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI