TEŞEKKÜRLER (HEPİNİZİ ÖPÜYORUM)

TEŞEKKÜRLER (HEPİNİZİ ÖPÜYORUM)

Daha birkaç hafta öncesi Muğlaspor,  evinde ve deplasmanlarda önüne gelene yeniliyor ve bu sonuçlarla tehlike hattında yer almıştı.

Ama bana göre Muğlaspor’un küme düşmesi gibi bir korkusu olmadığını defalarca dile getirdim ve bu köşede de dile getirdim.

Derken Ramazan hoca göreve geldi. Ramazan hoca ilk göreve geldiği gün ben rahatsızdım ve evimden dışarı çıkamıyordum. Dedim ki “Hocam hoş geldiniz. Yeni görevinizde başarılar diliyorum, hayırlı olsun, ben rahatsızım bir süre görüşemeyeceğiz.” Ramazan hoca geçmiş olsun neyin var dedi. Ben durumumu anlattım. Hocam Muğlaspor’u nasıl buldunuz? dedim. Ramazan hoca ‘Takımı iyi gördüm.Şunu bilin ki bu takım sezon sonu buralarda olmayacak. Önümüzdekileri periyot maçı olarak belirledik bütün mesele önümüzdeki şu üç maçı (1491 Trabzon, Kırıkhanspor ve  (1491 Trabzon, Kırıkhanspor ve eşil Bursa A.Ş üç maç bunlardır) kayıpsız geçmektir” dedi.

3 MAÇTA 9 PUAN SANKİ BALLI KAYMAK

Önce 1461 Trabzon’u deplasmanda 2-1 sonra, Muğla’da Kırıkhanspor’u 1-0 son olarak ta deplasmanda Yeşil Bursa A.Ş’yi 2-0 mağlup ettik. İşte Ramazan Silin’in bahsettiği üç maçı kayıpsız geçtik.

Yani peş peşe oynadığımız üç maçta 9 puan  bizim için ballı kaymak. İşte bu 9 puan Muğlaspor’un hayatını ve kaderini değiştirecek puanlar.

Şimdi sıradakiler gelsin diyeceğim ama sıradakiler gelmesin çünkü onlar çok çok güçlü, örneğin bu hafta sonu Anadolu Bağcılarspor Muğla’ya gelecek, dada sonra Biz Anagold 24  Erzincanspor’a gideceğiz sonrada Yeni Orduspor kulübü Muğla’ya gelecek ve daha sonra Muğlaspor Van Bş. Bld.Spor deplasmanına gidecek. Yani işte sıradaki üst üste oynayacağımız 4 maç bu şekilde.

Şimdi evet her inişin çıkışı olduğu kadar her çıkışın da inişi olacaktır. İşte Muğlaspor, hadi evindeki maçları seyirci desteği ile aldı, ya deplasmanlar ne olacak?

Şimdi puan cetveline bakıyoruz, 13.sırada 1461 Trabzon var puanı 32, 14. sırada Muğlaspor var puanı 31, 15.sırada Ergene Velimeşespor var puanı 30, 16.sırada Kırıkhanspor var puanı 20, 17.sırada Yeşil Bursa A.Ş var puanı 16 ve son sırada Kayseri Erciyesspor var  puanı yok. Şimdi bakın grubumuzdan 3 takım küme düşecek. (16.17. ve 18. sıradaki takımlar) Son sıraya bakıyoruz. Kayseri Erciyesspor’un hiç puanı yok. 17.sıraya bakıyoruz yeşil Bursa A.Ş var puanı 16 , 17.sırada ise Kırıkhanspor var puanı 20. Yani Muğlaspor ile Kırıkhanspor arasında şu anda 11 puan fark var. Bir de sezon daha bitmedi ki daha sezonun bitmesine 8 hafta var. Rakip aradaki farkı kapatabilmesi için sürekli, galip gelmesi, Muğlaspor’un ise sürekli mağlup olması lazım.

Şimdi ben diyorum ki biz hesapları neden yapıyoruz?, Biz bu hesapları yapmaya mecbur muyuz?

Hesaplara bakın şu şunu yenerse, bu burada puan kaybederse biz şu maçı alırsak ligde kalırız.

Şimdi dönelim geçtiğimiz Cumartesi gününe, Muğlaspor geçtiğimiz Cumartesi günü deplasmanda Yeşil Bursa ile mücadele etti.

Aman Allah’ım ne mücadele oldu. Takım Bursa’da sanki bizlerde Muğla’da mücadele ettik. Gerçi 2-0’dan sonra çok çok rahatladık ama  futbol bu son üç dakikada 3 golü gördük.

Bazı arkadaşlar maçı televizyondan canlı olarak izlemiş. Ben ilk devresini gazeteden  ikinci devresini evden takip ettim. Maçtan sonra Muğla’da yaşanan sevinci çok iyi biliyorum.

Gelelim hesaplara var mı böyle bir şey? Var mı böyle hesaplar?

Yıllardır bıktık artık hesap kitap yapmaktan. Bir de yıllar öncesine gidelim. Korkulan rakiplerin maç yapmaktan çekindiği, Türk futboluna bir anlayış getiren, futbolcu fabrikası olarak bilinen, 2.ligden milli takımlara futbolcu yetiştiren, kendi futbolcusunu kendi yetiştiren, amatör ruhlu bir Muğlaspor vardı. Şimdi biz o Muğlaspor’u arıyoruz.

Yıllardır bıktık artık hesap kitap yapmaktan. Var mı? nerede olduğunu gören bilen.

Muğlaspor’un bundan sonra oynayacağı maçlarla ilgili görüşlerimizi yine bu köşede anlatmaya devam edeceğim.

Burada son Yeşil Bursa A.Ş  gibi çok önemli deplasmandan çok önemli bir galibiyet getiren, maç boyunca rakiplerini sahadan silen süpüren, tüm futbolcu kardeşlerimi kutluyor, teşekkür ediyor ve hepsini öpüyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI