TEŞEKKÜRLER KAMİL CEYLAN

TEŞEKKÜRLER KAMİL CEYLAN

Zaman zaman Türkiye genelinde belediyelerimizin spora yaptıkları destek ve katkılarından söz ederim.

Bugün Türkiye geneline baktığımızda birçok spor branşı, sporcu ve spor tesisleri konularında belediyelerimizin destekleri gerçekten de küçümsenemez. Tekrar etmekte fayda görüyorum öyle ki bugün belediyelerimiz olmasa birçok kulübümüz faaliyetlerine son verir. Bugün belediye desteği olmayan bazı kulüplerin de kapanma tehlikesi yaşadıkları ortadadır.

Daha geçenlerde Muğlaspor’a tahsis edilen otobüsün temini konusunda Menteşe ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin katkılarından söz etmiştim.

Bu tür hizmetler her ne kadar karşıdan küçük ve az gibi görünüyorsa da aslında hiç öyle değil. Çünkü spor gerçekten de destek isteyen ve uzunca bir çaba harcanan bir branş.

Şimdi Köyceğiz’e geçiyorum. Köyceğiz’de belediye başkanı olarak Kamil Ceylan var.  Kendisini tanımadığım gibi hiç bir sohbetim de olmamıştır. Ama Kamil Ceylan’ın spora olan katkılarını ve desteklerini çok yakından takip ediyorum.

Belediyelerin spora olan destekleri konusunda Muğla Büyükşehir Beledi Başkanı Dr.Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat olduğu gibi Köyceğiz’de de Belediye Başkanı Kamil Ceylan var. Aslında diğer belediyelerimizin de spora olan destekleri küçümsenemez ama onlara daha sonra değineceğim.

Köyceğiz Muğla’nın küçük diyebileceğimiz cennet bir köşesi ve ilçesi.

Askerlik dönüşü iş icabı birkaç ayım Köyceğiz’de geçti. Ve Gürleyik köyünde başlayan iş maceramız daha sonra Köyceğiz merkeze geldi onun için bu ilçeyi bilirim.

Ama aradan yaklaşık olarak yarım asır geçtiği için unutmaya başladım.

Köyceğiz aslında bir turizm kenti ama turizmden tam olarak pay sahibi alamadığı kesin. İşte boşluk nasıl dolar diye düşünülmüş sonunda spor üzerine karar verilmiş.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan için il merkezindeki bir çok spor branş il temsilcisi övgü dolu sözlerden bahsediliyor.

Dün akşam geleneksel olarak Köyceğiz Delta plajında düzenlenmekte olan plaj voleybolu turnuvası ve şampiyonası vardı, her ikisi dün akşam sona erdi. Dün akşam uğurladığımız Plaj Voleybolu artık gelecek yıla kadar dinlenecek. Bu turnuva ve şampiyonanın düzenlenmesi için Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın çok büyük çabası olduğunu biliyor ve bu çabanın gelecek yıllarda da artarak devam edeceğine inanıyorum.

Köyceğiz’de deniz yok ama Köyceğiz’de uzun ve derin bir göl var. O Göl Dalyan’a kadar gidiyor. Köyceğiz insanı samimi sıcak kanlı insanlar olurken yerel yöneticileri de bilinçli kişiler. Mesela Kamil Ceylan ne yapmış spor ile ilçeyi kaynaştırmış kendisini kutluyorum.

Önceki gün Voleybol Eski Muğla İl Temsilcisi Alaittin Varol geldi. Kendisiyle bir süre sohbet ettik. Varol, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın spor için başarılı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Köyceğiz Plaj voleybolunda emeği geçenleri anlattı.

Varol’un bu sözlerinden memnun oldum. Düşünebiliyor musunuz bir ilçe belediye başkanı çıkıyor ve ilçesine spor turizmi kazandırıyor. Örneğin son şampiyonada toplam 55 takım yer aldı.

Köyceğiz olarak spordan tam olarak istediği verimi aldığını söyleyemeyiz. Mesela Köyceğiz bugün doğa güzellikleriyle sporun her türlü branşı için kamp merkezi olarak tesis yapılmaya aday ancak bakıyoruz şimdiye kadar yetirince kamp merkezi yok.

Fakat Kâmil Ceylan’ın bu yönde de çabaları var. Tahmin ediyorum ileride bu çabalarının karşılığı boş kalmayacak. Ama ne zaman? Ben de bunu merakla bekliyorum.

Köyceğiz’de yıl boyu yapılmakta olan bazı etkinlikler arasında Altın Aslan Film Festivali, Üniversiteler Plaj Hentbol ve son olarak Plaj Voleybol şampiyonası. Bunları çoğaltmak mümkün ama ilk anda aklıma gelenler bunlar.

Fakat Köyceğiz’in bunlarla yetinmemesi lazım daha çok spor etkinliği olmalı. Mesela Köyceğiz’de neden bir Köyceğiz Belediye Başkanlığı kupası Futbol turnuvası düzenlenmesin? 

Neden Bahar Kupası Futbol Turnuvası düzenlenmesin?

Neden Köyceğiz Göl Kupası Futbol Turnuvası düzenlenmesin? Bunlar ilk anda aklıma gelenler bunları daha da çoğaltmak gerek ama bu işler öyle bir kaç kişinin başaracağı; becereceği işler değil. Önce Köyceğiz halkı bu tür organizelere sahip çıkacak destek verecek, sonra yetkililer bir araya gelecek el ele verecek. Birlikten kuvvet doğar misali Kamil Ceylan’ın bu yönde sürekli öncülük etmesi lazım diyor ve sportif çabaları için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI