TEŞEKKÜRLER OSMAN GÜRÜN VE BAHATTİN GÜMÜŞ

TEŞEKKÜRLER OSMAN GÜRÜN VE BAHATTİN GÜMÜŞ

Artık yeni sezon için sadece gün sayıyoruz. Merak edilen fikstürde çekildi. Şimdi tekrar transferlere döndük.

Bugün haberini yazdım. Muğlaspor’un yeni sezonda deplasman açısından işi oldukça zor.

Muğlaspor yeni sezonda 13 bin 051 Km. yol katedecek ancak bu rakam artabilir.

Neyse bunu geçtik. Artık deplasmana ulaşım takımların bir numaralı maddi gideri oldu çıktı.

İşte Muğlaspor’a deplasman maddi gideri olarak bir otobüs mutlaka şart. Kulübe bir otobüs kazandırılması için bir dizi çalışmalar yapıldı ama olmadı, sonuç olarak geçtiğimiz sezona kadar nedense bir türlü Muğlaspor’a otobüs alamadık.

Geçtiğimiz günlerde Muğlaspor kulübüne  gittim. Kulübün önünde yeşil beyaz boyalı dıştan pırıl pırıl üzerinde büyük harflerle MUĞLASPOR ve T:C Menteşe Belediyesi yazılarını gördüm. Özellikle Otobüsün dış rengi ve temizliği Muğlaspor’un böyle bir otobüse sahip olması oldukça hoşuma gitti.  Sağ olasınız Belediye başkanlarımız Sayın Dr.Osman Gürün ve sayın Bahattin Gümüş dedim.

Gerçekten de o otobüsün Muğlaspor’a kazandırılması için sayın Gürün ve sayın Gümüş’ün destek ve katkılarını çok iyi biliyorum. Onun için kendilerine bir kez daha teşekkür ettim.

Yaşamımızda bazı isteklerimiz ve ihtiyaçlarımız vardır, bu istek ve ihtiyaçlarımıza kendi çabalarımızla bazen ulaşamayız. Mutlaka bu yönde birileri destek olması lazım katkı yapması lazım ki ancak bu isteklerimizi yerine getirelim.

İşte Muğlaspor takım otobüsü de öyle oldu. Eğer bize kalsa biz daha çok çaba harcardık ama sayın Güren ve sayın Gümüş’ün bir destekleri yetti arttı bile.

Yukarıda takımların ulaşım giderleri bir numara oldu çıktı dedim. Onun içindir ki artık spor kulüplerine mutlaka ulaşım aracı sanki mecburi gibi oldu.

Şimdi Muğla’ya maça gelen takımlara bakıyoruz. Hemen hemen hepsi bu işi yani ulaşım aracı işini çözmüşler. Bunun için hepsi demiyorum. Hemen hemen hepsine yakın diyorum.

Bakıyoruz Atatürk stadyumu kapısının önünde bir spor kulübü yazısı. Renklerine boyanmış otobüs veya küçük bir otobüsü mutlaka görüyoruz. İşte geçtiğimiz yıla kadar o yazıları o ulaşım araçlarını gördükçe içim hep cız ederdi. Biz  Büyükşehir olmuş bir ilin takımıyız. Biz niye o ilçelerden geri kalalım? Üstelik bizim takımımız bir zamanlar da olsa efsane diye iç geçirirdim. Sayın Gürün ve Sayın Gümüş demek ki baktılar gördüler bu işte kendileri el atmadan olmayacak el attılar ve o güzel otobüsü Muğlaspor’a kazandırdılar. Artık Muğlaspor deplasmanlara gideceği zaman ya ona buna yalvarıyor, ya da maddi destek için yardım diliyor.

Ne yapıyor biniyor otobüsüne ver Allah deplasman.

Ne kadar güzel değil mi? Hani bir şey olsa kendi malın gibi kullan derler ya işte otobüste öyle. Şimdi bakın bu otobüsün  kıymeti bu yıl daha çok anlaşılacaktır.  Çünkü bu sezon dolaşacaksın, Marmara’ya gideceksin, oraya gideceksin, buraya gideceksin.

16 deplasman 13 bin kilometre az değil.

Ulaşım ve araç sorununu artık amatörlerde çözmeye başladı ki bugün kendi otobüsüne sahip olan kulüp ve takım sayısı az değil. Göreceksiniz önümüzdeki günlerde bu otobüs sıkıntısını gideren kulüplerin sayısı çığ gibi büyüyecek.

Düşüne biliyor musunuz artık Muğlaspor en uzak illere bile yeşil beyaza boyanmış kendi otobüsüyle gidecek ve şehirlere girdiği zaman kornasıyla Muğla’dan selam getirecek.

Bu imkanı sağlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı  Dr.Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı  Bahattin Gümüş’e bir daha bir daha teşekkürler.

YAZARIN DİĞER YAZILARI