KUPANIN ADI SÜPER AMA

      KUPANIN  ADI SÜPER  AMA

Ülkemizde her yıl TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU  ile  LİG ŞAMPİYONU  arasında bir süper kupa şampiyonluğu oynanmaktadır. Bu yıl da aynı kupa için iki takımımız karşılaşacak. Bir yanda BJK  bir yanda Antalya takımları bu kupaya ulaşmak için yarışacaklardır.

   Buraya kadar akla, mantığa aykırı bir durum yok. Ancak şu SÜPER KUPA maçının KATAR da oynanacağını söylersek hemen akla sorular gelecektir. Türkiye'nin SÜPER KUPASI ile ne ilgisi var şu KATAR denilen Arap ülkesinin?

Neden bizimle ilgili bir kupa bir Arap ülkesinde oynatılıyor?

Birilerinin Katar sevdasının olması mı bu maçın orada oynanmasını gerektiriyor?

Türkiye'nin milli sınırları içinde Türkiye'nin bu kupasını oynatacak bir yerimiz yok mu/Yoksa çöküş sürecine sokulan futbolumuzun kurtuluşu Katar'dan mı geçiyor?

  Çöküş süreci demek çok mu yanlış acaba?

Özellikle son Avrupa maçlarında yaşanılanlar bizim iyi yolda olduğumuzu mu kanıtlıyor/Bu süper Kupa maçanı kendi ülkemizde oynayacak yerimiz mi yok?

Bu kupa maçını Katarlıya nasıl bir anlayış olsun diye hediye ediliyor?

  Bu ülkede Cumhuriyetin kuruluşundan beri futbol oynanmaktadır.

Bu gün sahalarımızdan önce sahalarımızda futbol oynanıyordu. O sahalar kışın yağmurdan yazın tozdan dumandan geçilmiyordu.

Üstelik yer yer taşı ,kayalı görüntüleriyle değil top oynamak üzerinde gezinmek bile insanı ürkütüyordu. Bu sahalarda son yıllara kadar maçlar yapılıyor. Eskilerin deyimiyle toprak sahalardı bunlar. Bu sahalarda oynayanlar ne bir sakatlık korkusu yaşıyor ne de hastalık korkusu taşıyordu. O zamanın topçuları bir nedenden dolayı yere düştükleri zaman toprağı yumruklamak. hakemlere bakıp onların nasıl bir ceza verdiğini görmek gibi gösterileri yoktu. O zamanlar da sakatlıklar oluyordu ama bu günkü kadar değildi bu sakatlıklar. Hele biraz dokunulunca yerlere düşüp çimenleri döven, yumruklayanlar hiç oluyordu  o zamanlar. Ama bu gün özellikle birinci lig maçlarını seyredenler görür ki seyretmek büyük bir azap oluyor. Hele ceza alını içinde top rakibin sırtına çarpsa bile tüm takım ve kenar yöneticileriyle PENALTI diye nasıl çırpınıyorlar?

  İşte bu görüntülere bakarak diyebiliriz ki futbolumuz bir çöküş sürecinde çırpınmakta bu gün. Bu koşullarda sadece bizi ilgilendiren bir kupanın birimlerinin tutkusu olan KATAR'da oynanması ise  çöküşün örneği olarak görenler hiç  de yanlış görmüyordur. Her alandaki bu KATAR sevdası futbol alanına da girmiştir.. Hayırlı olsun demekten başka ne diyebiliriz ki?

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI