NE MUTLU BİZE Kİ NATO'NUN KORUYUCU KANATLARI ALTINDAYIZ

NE MUTLU BİZE Kİ NATO'NUN KORUYUCU KANATLARI ALTINDAYIZ

Liderler zirvesinde konuşan NATO genel sekreteri "Türkiye'ye güvenlik katkılarımızı arttırdık. Suriye'den atılacak füzelere karşı tetikte olacağız." Mesajını vermiştir. Böylece NATO Türkiye'ye büyük bir güvence vermiştir. Demek ki Türkiye'nin çevresinde yer alan ülkelerden sadece Suriye'den füze gelebilme olasılığı bulunmaktadır. Bereket NATO bize bu durumda koruma güvencesi vermiştir tüm dünyanın tanıklığı önünde

  Suriye'nin bu gücü var mı acaba? Suriye'nin böyle bir gücü olsaydı neden bugüne dek kullanmadı bunu? Toprakları parça parça elinden alınırken neden bu gücünü kullanmadı Suriye?

    Demek ki NATO genel sekreterinin, Suriye'den atılacak füzelere karşı Türkiye'yi koruma altında tutacaktır bundan sonra. Bu söylemleri akşam yatmadan önce büyüklere masallar diye birilerine anlatsalar olmaz mı? Bu masal çünkü bu füzeleri kim atacak acaba? Rusya mı? İran mı? IRAK MI? Lübnan mı? Hangi Arap ülkesi? Sayın Nato genel sekreteri bunları da söylese daha inandırıcı olmaz mı? Bu ülkeler füze atmak için neden Suriye'yi tercih edecekler ki?

   Yoksa bu NATO bizi BOP denilen çizime karşı korumaya mı karar verdi? Örneğin bu proje çizilmeden önce birileri" Ortadoğu'da 22 ülkenin sınırları yeniden değişecek" diye ilan ettiği bir değişime karşı mı korumaya karar verdi? Yoksa bu NATO bu sözleri söyleyenlere karşı bizi korumaya mı karar verdi acaba? Bu sınır değişiminde asla Türkiye'ye dokunamazsınız mı demek istiyordu. Arap baharı yutturmacasıyla Irak, Libya, Mısır ve öteki Arap ülkelerinde yaratılan yıkımlara karşı  "TÜRKİYE BENİM KORUYUCU KANATLARIM ALTINDADIR2DİYEREK BİR YERLERE MESAJ MI VERMEK İSTEDİĞ?

  NATONUN KORUYUCU KANATLARI acaba bizi bölgedeki bölücü ve öteki terör örgütlerine karşı koruma altına mı almıştır yoksa?

Gerçi tüm bunların yanıtlarını bizim gibilerin anlaması mümkün değil. Onun için yandaşlardan biri çıkıp anlatsa diyorum bu koruyuculuğun nasıl olacağını?

 Bu NATO toplantısının adı 2030 stratejisinin ele alındığı bir zirve olmaktadır. Bu toplantının ortak bildirisi ise ağırlıklı olarak RUSYANIN EN BÜYÜK TEHDİT OLDUĞUNU VURGULAMAK OLMUŞTUR. Onun için bu NATO BİZİ SADECE RUSYAYA KARŞI KORUMAK GÜVENCESİNİ VERİYOR. Ama Rusya dışında bir ülkenin tehdit etme olasılığı yok gibi. Bizim bu gün komşularımızla yaşadığımız en büyük sorunlar acaba Rusya ile mi yaşanmaktadır? İşte bunu da bir yandaşın açıklamasını bekliyoruz. Ayrıca Ermeni savlarına karşı u NATO'muz bizi bu güne dek nasıl koruda ve savundu? Bunu da açıklasalar diyorum.. Bin bir gece masalları gibi bir ifade değil mi bu koruma masalı..

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI