CANLI YAYINDA BİR "AKİT TV" SKANDALI DAHA!?

Zaten hiç yoktan bazı kısıtlamalar içinde kutlanan '30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıldönümünde, bazı malûm ve tescilli 'Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanları' yine boş durmadılar!.. Örümcekli kafalarıyla yine bir 'Ortadoğu Kurnazlığı' yapmaya kalkıştılar!.. Akit TV, bu törenin canlı yayını sırasında alt yazıyla şöyle yazdı: "DEVLETİN ZİRVESİ ANIRKABİR'DE..."

Kendilerini çok zeki ve sanki mataf bir iş yaptıklarını zanneden bu örümcekli kafalar, bu devletin kurtarıcısı ve kurucusunun yattığı Anıtkabir'i kasten "ANIRKABİR" yazarak; acaba orada birilerinin eşek gibi yattığını veya 'anırdığını' filân mı ima etmeye çalışıyorlardı? Bu yazım hatasını 'Kaza ile oldu' falan deseler de; bir değil, iki değil, artık bunlara kimseler inanmıyor ve güvenmiyor!.. Boşuna nefeslerini tüketip de, bu işe de 'bir kaza' süsü vermesinler!..

Olay üzerine bilinçli halktan öyle bir tepki gördüler ki; apışıp kaldılar!.. Hemen RTÜK Üyesi İlhan Taşçı; "Atatürk'ün manevi şahsiyetine karşı yapılan bu ahlâksızca saldırı, toplumda büyük infial yaratmıştır!.. Bu aynı yayın kuruluşu Atatürk ve Cumhuriyet'e saldırıyı alışkanlık haline getirmiştir" diyerek RTÜK'e suç duyurusunda bulunup, ceza verilmesini talep etmiştir!.. Akit TV ise bunun bir harf hatası olduğunu açıklayıp; "Üst kurulumuz inceleme başlatmıştır" demekle yetindi!..

Eski milletvekili Dr. Sinan Oğan; "Akit TV'nin Anıtkabir'i, "Anırkabir" olarak verdiği şeklinde fotoğraflar dolaşıyor!.. Eğer bu gerçekse, hep söylediğimiz gibi, bunlar bu Cumhuriyet'in ve Atatürk'ün tescilli düşmanlarıdırlar!.." diye bir mesaj yayımladı...

CHP Milletvekili Özgür Karabat; "Sözcü TV, KRT ve Tele 1'e her fırsatta ceza yazan RTÜK, Akit TV'nin bu saygısızca yazısı için ne yapacak, göreceğiz!? Akit TV daha önce de; 'Zulüm 1938'de son buldu!.." Atatürk için "Zurnanın son deliği" ifadelerini kullanmıştı, bunları asla unutmadık!.." dedi... Binlerce vatandaş da sosyal medya hesaplarından Akit TV'ye ateş püskürüp, söyledikleri 'Harf Kazası' bahanesine asla inanmadıklarını yazdılar!..

Ben, sosyal medya hesabımı kapatalı tam 4 sene oldu!.. 317 takipçi arkadaşımı dolandırdılar, bu hainleri Batman'da yakalattım, mevcut yasalarımızda cezaları olmadığı için hiç bir ceza almadılar, ben sosyal medya hesabımı işte o sebeple kapatıp, bu yasa çıkarılmadıkça bir daha asla açmayacağım!.. Ama, bu Akit TV ve onun gibilerin çok zeki çocukları (!), arada bir böyle hafiflikler yaptıklarında, ben sadece gülüyor, gizli gizli de seviniyorum!.. Çünkü biliyorum ki; onlar Atatürk için böyle ucuz şeyler yazıp-söylediklerinde, Yüce Atatürk daha bir unutulmaz oluyor, sevenlerinin sayısı daha bir hızla artıyor!.. Baksanıza milli bayramlarda ve 10 Kasımlarda, Anıtkabir'e koşan insanlarımızın sayıları Milyonları aşıp, her yıl da Yüz Binlerle daha da artıyor!.. Bu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olan salak sürüsü, bunu bile göremiyor, hissedemiyorlar mı acaba!?

Neyse, bu konu daha çok su kaldırır da, bakalım RTÜK hazretleri ne yapacaklar? Ben size Muğlalı büyük şair İbrahim Ergin'in "Utansın!" adlı şiirinden bir bölümle veda edeyim...

"Dünyanın çivisi çıkmış, tutmuyor/ Ülkeyi bu hale koyan utansın/ Derdimiz çok ağır, kantar çekmiyor/ Şu fakir milleti soyan utansın!..// Yurdumun insanı solgun benizli/ Ölüm döşeğinde kadınlı-kızlı/ Kimseler bilmiyor, halimiz gizli/ Zam üstüne zam koyan utansın!..// Dağ gibi birikmiş fakirin ahı/ Çalıp çırpmamak onun günahı/ Senin Allah'ın, onun da Allah'ı/ Kene gibi şişip, doyan utansın!..// Ergin'im şairlik vardı sende/ Zehir arıyorsun balda, şekerde/ Sen bari sızlanma durduğun yerde/ Aç mide sesini duyan utansın!.."              Sakin KOŞAR... 

YAZARIN DİĞER YAZILARI