MİLAS SAHASI SPORDA BİRÇOK İHTİYACA CEVAP VERECEK

 

Merkez Atatürk Spor Salonu bakım ve onarıma alındı

Milas ilçesinde zemini sentetik çim saha olarak yeniden yapılan futbol  sahasının bakım ve onarımı için 3.600.000 TL  maddi harcama yapıldı. Devrim Spor Servisinin Muğla Gençlik ve spor İl Müdürü Ömer İlman‘dan elde ettiği bilgilere göre Saha yeni haliyle çok amaçlı olarak yeniden yapıldı.

Bakım ve onarım işlemi tamamlanarak geçtiğimiz Pazar günü hizmete giren sahada Atletizm Pisti,500 kişilik Portatif Tribün, Aydınlatma, Skorboard, ve Tel ihatı gibi işler yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman özetle şunları söyledi,. “ Milas sahamızın Milas ilçesine yakışır ve birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde yapılması bizleri son derece sevindirdi. Biz Milas sahası için 3.600.00, TL bir harcama yaptık ama bizim için hiç önemli değil. Çünkü o sahada gençlerimiz ve sporcularımız spor ve antrenman yapacak. Yine Milas ilçemizde eski ve depreme dayanıklı olmayan  Spor salonumuz yerine  depreme dayanıklı yeni spor salonu yapımı için proje çalışmalarımız devam ediyor.

 ilçemize  bununla birlikte ilimize yapılacak olan Millet bahçesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Bu hizmetimiz ile birlikte Merkez Atatürk spor salonumuzda bir süre önce başlayan bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Salonun tüm parkeleri yenilenmiş olacak. Spor salonundaki bu çalışmalar tamamlanınca salon daha çok ihtiyaca cevap verecek ve eksikleri giderilmiş olacak.

Yarı Olimpik olan Yüzme havuzda bakım ve onarım çalışmaları ise son süratle devam ediyor. içindeki Fayans yenileme işlemleri devam ediyor.

 Yüzme havuzumuzdaki bu bakım ve onarım çalınmalarının 15 Mart 2019 tarihine kadar devam etmesini bekliyoruz.

Yine bunlarla birlikte Marmaris ilçemize sentetik çim zeminli yeni saha ve gençlik merkezi yapılması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

FETHİYE ESENKÖY’E YENİ FUTBOL SAHASI YAPILACAK

Açıklamasında Fethiye Esenköy’e futbol sahası yapılacağını da müjdeleyen İlman Bu konuda da özetle şunları söyledi, “Bilindiği gibi Fethiye Esenköy giderek büyüdüğü için mevcut tesisler ihtiyaca cevap veremiyor. Esenköy’e yeni futbol sahası yapıyoruz. Sahanın ihaleye çıkarılması için işlemleri için en kısa zamanda tamamlamak istiyoruz. Bu yönde sıkı bir çalışma içindeyiz” dedi.

DİĞER HABERLER