Sporfest'e 4 Bin sporcunun katılması bekleniyor

Sporfest'e 4 Bin sporcunun katılması bekleniyor

Muğla'nın Fethiye İlçesinde Ekim ayı içerisinde yapılması planlanan Uluslararası Fethiye Spor Festivali ile ilçeye yaklaşık 4 Bin sporcunun gelmesi bekleniyor.

Altar Zeyhan

Fethiye, geçtiğimiz günlerde meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Turizm Konseyi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ilişkin yapılan paylaşımlarda Uluslararası Fethiye Spor Festivali (Fethiye Sportfest) tanıtımına ilişkin bilgiler verildi. Önceki yıllara göre turist dağılımının ve analizlerinin ele alındığı toplantıda Fethiye Gençlik Spor İl Müdürü Harun Reşit Yiğit, Ekim ayı içerisinde yapılması planlanan Fethiye Sporfest hakkında bilgiler paylaştı. Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü adına organizasyonu yürüten İlçe Müdürü Yiğit, turizmde Fethiye’nin yüksek hedeflerine uygun düşen projeye ilişkin, “İlki bu sene Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Fethiye Sporfest hem sporun ve sporcunun desteklenmesi açısından hem de bölgemizin tanıtımı açısından çok önemli bir görev üstlenecektir. Zira İsveç, Norveç ve Danimarka gibi turist sayısının az olduğu bölgelerden gelecek olan sporcuların ve bunları takip eden basının Fethiye’mizin tanınması ve tanıtılması açısından bizlere fırsat yaratacaktır” ifadelerini kullandı.

Yiğit, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye’de ilk kez 6 branşta yapılacak olan bu organizasyon mini bir olimpiyat niteliği taşıyor. Bedensel Engelli Plaj Voleybolu şampiyonası bir ilk. Granfonda (Bisiklet) ise Fethiye’de yine bir ilk. Uluslararası Fethiye Spor Festivali’nde (Fethiye Sporfest) bu yıl 6 branş yer alıyor. Yüzme, bisiklet, maraton, karate, bedensel engelli plaj voleybolu (parabeach volley) ve satranç. Festivale beklenen sporcu sayısı 3 bin 500-4 bin civarında. Şehrin hareketlenmesi esnafında yüzünü güldürecek. Festivalin sürekli hale gelmesiyle bölge ekonomisi başta olmak üzere turizm de canlanacak."

 

DİĞER HABERLER