U-14 Ligi Türkiye Şampiyonasına katılma mücadelesi sürüyor

Muğla U-14 Liginde mücadele sürüyor. A ve B Grubunda 19 Ocak, C ve D Grubunda 26 Ocak'ta sona erecek liglerde çeyrek ve yarı final maçları sonunda iki takım U-14 Ligi Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Altar Zeyhan

Muğla U-14 Ligi A grubunda Bodrumspor birinci, Bitez Gençlikspor ikinci, B Grubunda  Milas Gençlikspor birinci, Muğlaspor aynı puanla ikinci, C Grubunda Marmaris 1923 Spor birinci, Ortaca Belediyespor ikinci, D Grubunda ise Fethiyespor birinci, Fethiye Beşkaza Gençlikspor ise ikinci sırada bulunuyor.

Liglerin sona ermesinin ardından 8 takım çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finallerde A Grubunun birincisi, B Grubunun ikincisi ile, B Grubunun birincisi A Grubunun ikincisi ile eleme maçı oynayacak. C Grubunun birincisi D Grubunun ikincisi ile, D Grubunun birincisi ise C Grubunun ikincisi ile mücadele edecek.

Yarı final maçlarında ise 1 ile 3, 2 ile 4'üncü maçın galipleri karşılaşacak. Yarı final maçlarını kazanan iki takım turnuva sonunda U-14 Ligi Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

3 TAKIM ÇEYREK FİNALİ GARANTİLEDİ

14 hafta sonunda bitecek olan liglerde B Grubunda Milas Gençlikspor ve Muğlaspor, D Grubunda ise Fethiyespor puan farkından dolayı bitime iki hafta kala çeyrek finali garantiledi.

 

 

 

DİĞER HABERLER