Suç örgütü lideri tutuklandı

İzmir'in Çeşme İlçesinde "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıl 7 aylık hapis cezası bulunan ve gözaltına alınan, suç örgütü lideri Necati A. tutuklandı.

Muğla'nın Bodrum İlçesinde, 14 Ağustos 2019 tarihinde Ahmet Atik'in yaşamını yitirdiği ve yanındaki 1 kişinin de yaralandığı olayın azmettirici olduğu gerekçesiyle geçen 10 Temmuz'da liderliğini yaptığı çetenin 2 üyesi ile birlikte Çeşme'de gözaltına alınan Necati A., sevk edildiği Bodrum Adliyesi tarafından tutuklanmıştı. Necati A., gönderildiği cezaevinde 10 gün yattıktan sonra tahliye edilmişti.

Edinilen bilgiye göre, dün Çeşme gişelerde lüks bir aracı durduran Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Çeşme Grup Amirliği ve Çeşme Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları GBT ve UYAP sorgulamalarında hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan Necati A'yı gözaltına aldı. Lüks aracında ele geçirilen suç örgütü lideri Necati A., KOM Çeşme Grup Amirliğine getirildi. Burada işlemleri tamamlanan şahıs bugün Çeşme Adliyesine sevk edildi.

Adliyeye sevkinin ardından hakim karşısına çıkan Necati A. , tutuklanarak Buca Cezaevi'ne gönderildi.

DİĞER HABERLER