Dünyada “İnsanlık” Ölüyor mu !?

Dünyada “İnsanlık” Ölüyor mu !?

--Amerika’da 22 Nisan 2017 tarihinde akıllara durgunluk veren bir idam gerçekleştirildi: Yıllar önce suçlu bulunan Zenci bir vatandaşlarının “Zaman Aşımı Süresi”nin dolmasına sadece 4 dakika kala, zehirli iğne ile adamın idamı gerçekleştirildi… İdam sırası bekleyen 8 idam mahkûmu adam da, bekleme süreleri dolmadan 30 Nisan 2017 tarihine kadar öncelikle idam edileceklermiş… Neden biliyor musunuz? Zehirli iğnelerin ‘son kullanma tarihleri’ 30 Nisan günü doluyormuş da, ondan!.. Ba ba baaa… Maksat, zehirli iğneler heba olmasın, değil mi (?)

Yani şu sebebe, şu mantığa, şu insan yaşamının ucuzluğuna bir bakar mısınız? Maazallah bu iğneler bir bozulursa? Zati öldürmek için zerk ettikleri adama, maazallah sağlık yönünden bir zarar verirlerse ne olur? Tanrım, sen şu kıt aklımızı koru yaa Rabbim!.. Bu olay Afrika’nın ilkel bir kabile ülkesinde değil, dünyanın süper gücü sayılan ABD’de oluyor beyler!.. Ya bunların bazıları masumsa?

--İstanbul’da bir kadın, bir günlük kız bebeğini battaniyeye sarıp, tam “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” günü getirip, mahallede park etmiş bir arabanın arka tekerleği altına atıp kaçmış… Mobesse kameraları, kara çarşaf giymiş türbanlı bir kadının bu işi yaptığını ortaya çıkardı… O soğukta tekerlek altında bulunan bebek, sağlık görevlilerine ölmeden teslim edildi, şimdi bu kalpsiz anne aranıyor!..

Yahu; yurt savunması, namus ve çocuklarını korumada kendi canını hiçe sayan şu bizim Türk kadınlarına ne oldu!? Bizi bu hallere getiren yanlış eğitim sistemi mi, ekonomik bozukluk mu, dinin siyasete alet edilerek, kadının ‘ikinci sınıf vatandaş’ olarak görülmesi mi, ne!? Toplumların sosyal yaşamlarını inceleyen koca koca uzmanlar ne zaman harekete geçecekler de, bu sorunlara devletçe çareler aranacak, ne zaman!?

--Ülkemizde en çok artan suç çeşitleri şunlar oldu: 1-Kadına şiddet… 2-Çocuk tecavüzleri… 3-Uyuşturucu kullanımı… 4- Terör… 5-Dolandırıcılık, hırsızlık ve gasp suçları…

Eskiden güvenilir ülkeler arasında ilk 30 ülke arasında yer alırken, şimdilerde 180 ülkenin en diplerinde yer almaya başladık… Bu yüzden turizm bitti, yabancı yatırımcılar kaçtı, işsizlik tavan yaptı, GSMH düştü, işte bu yüzden üniversite mezunu gençler yurt dışına kapağı atmanın yollarını arar hale geldiler!.. Siyasiler bunlara niye çare bulmazlar ki!?

--Birçok İlimizde komşusunun kedisini-köpeğini zehirleyenler, tenhalarda onları sopalarla öldürenlerin haber görüntülerinden geçilmez oldu!..

--Fransa’da –sözüm yabana- sosyal bilimler uzmanı geçinen dallamanın biri çıkıp, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın o makamdan hemen indirilmesini veya suikastla yok edilmesini TV’den söyleyebiliyor!..

Bu adam nasıl “Batılı” bir bilimadamı!? Eğitim ve kültürleriyle mangalda kül bırakmayan, herkese bu konuda tepeden bakanların nasıl bir bireyi bu!? Bu adam bunu söylerken, karşısında oturan iki dallama Fransız, bu adamın haddini nasıl bildirmezler!?

Yukarıda anlattığım bu akla ve mantığa sığmayan olaylar, maalesef günümüzde gözümüzün içine baka baka yaşanmış olaylardır!.. Bunlar azalacağına, günden güne çoğalıyor!.. Bütün bunlara bakarak, dünyanın sağlıklı bir yöne doğru gittiğini söylemek mümkün mü? Ne dersiniz, bunun sonu da bir Hitler - Mussolini yolu, bir “III. Dünya Savaşı” olmasın sakın!?           Sakin KOŞAR…

YAZARIN DİĞER YAZILARI