İKİ OLAY, İKİ BAŞKAN !?

 

              İKİ OLAY, İKİ BAŞKAN !?

Karantina günlerinde, Burdur İli-Yeşilova İlçesi'nde bulunan cennet köşelerimizden ve birinci derece SİT Alanı olan 'Salda Gölü' kumlarını taşıyanlara karşı doğa mücadelesi veren ve kumları tekrar geri getirten Yeşilova'nın CHP'li Belediye Başkanı sayın Mümtaz Şenel ve eşi, evlerinde 20 Nisan günü silâhlı saldırıya uğramış, birlikte yaralanmışlardı!..

Saldırıyı yapanların o kumları çekenler olduğu tespit edilip, azmettirici olarak tutuklanan baba 'Evren E.'nin oğlu N.E.E. de, sosyal medya hesabından bu Belediye Başkanı Mümtaz Şenel'i ölümle tehdit edip, bıçaklı bir fotoğrafla ve not olarak da; "Ölü Belediye Başkanı, Allah rahmet eylesin" diye yazmıştı... Hemen gözaltına alınan bu şahıs, her ne hikmettense serbest bırakılmıştı... Başkansa tehditlere aldırmadan doğayı korumaya devam ediyordu...

Bir başka olayın Nisan ayı sonunda yaşanan kahramanı da; ülkemizin 81 İli içinde, en fakir üç İlden biri olan ve toplam borcu da tam "93 Milyon TL"yi bulan 'AĞRI' İlimizin Belediye Başkanı sayın Savcı Sayan'dı... Bu fukara İlinde yapacak başka iş bulamamış olacaktı ki, bunca borca rağmen, yine "343.599 TL" daha masraf ederek, tee Okyanuslar ötesindeki Amerika'nın New York kentindeki 371 ünlü yıldız oyuncu, sanatçı ve onların Başkanı Donald Trump'a 'hayır için' virüs maskeleri göndermiş!.. Maskelerin kutuları üzerine kendi isminden sonra, İngilizce olarak  "Doğunun Parlayan Yıldızı Ağrı" diye yazdırıp, kargoyla yollamış... 01 Mayıs tarihli gazetelerde de maske paketleri arasında övünçlü bir yüz ifadesiyle poz veriyordu!.. Ne diyelim, şu mübarek Ramazan günü, Hıristiyan hayranlarına yaptığı bu hayırdan ötürü Allah kendisine gani gani sevap yazsın inşallah!..

Haberi okuyunca oturup da biraz düşündüm: Bu fukara Ağrı İlimizin insanlarının, şu gidip de bir daha geri gelmeyecesi virüs karantinası günlerinde hiç mi başka ihtiyaçları yoktu acaba? Belediyenin halka söz verdiği bütün hizmetleri bitti de, sıra bu yardıma mı gelmişti? Ağrılıların tamamı maske buldu da, sıra taa Okyanus ötesinin Süper Devleti Amerika'ya yardım etmeye mi geldi!? Bu parayı şu mübarek Ramazan günlerinde 300 - 500 fakir ve işsiz hemşehrisine, dükkân kapatan esnaflarına dağıtsa da, o aç ve muhtaç insanların hayır-dualarını alsa daha uygun olmaz mıydı acaba?

İşte size iki olay ve iki Başkan!.. Biri doğayı korumak için canını ortaya koyuyor, diğeri ise ülkemizin en fakir üç İlinden birinden, hiç tanımadığı çok zengin ve Hıristiyan insanların maskelerini buradan temin etmeye çabalıyor!..

--Umarım, Ağrılı vatandaşlarımız da bu garip hareketi onaylamışlardır!?

--Umarım bundan sonraki seçimde yine aday olur da, halkın geçer notunu yeniden alır!?

--Umarım Başkan Trump, Ağrı Başkanını 'G-20 Zirvesine' davet eder, bütün dünya önünde kendisine şükranlarını sunar!?

--Umarım, bu yüce davranışı nedeniyle, dünyanın bu ünlü sanatçıları bu hayırsever Başkanı Hollywood'a çağırıp da, kendisine önemli bir filmde küçük bir rol verirler de meşhur ederler!?

--Umarım Başkan Trump, gönderilen bu maskeleri alıp da, bizim baş belâmız olan PKK/PYD'li teröristlere postalamaz!?

--Umarım, bu hareketinden dolayı partisinden de bir tepki görüp, yeniden CHP'ye kapağı atmaya kalkışmaz!? Umarım...                     Sakin KOŞAR...

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI