AŞKIN MÜHRÜ

TURGAY     MUTLU                                                                                                       MUTLU  KÖŞE

                        AŞKIN  MÜHRÜ

            Silifke Halk Kitabevi sahibi arkadaşım Yaşar Öztürk sayesinde 4 yıl önce tanıştığım şair Ferhat Zidani, adıma imzalayıp gönderdiği '' Aşkın Mührü'' adlı şiir kitabını bir gün içinde zevkle severek okuyup bitirdim. Sonçağ Kültür Yayınları tarafından basımı yapılan bu şiir kitabını şiir sever okurlarıma tavsiye ederim. Emeğine ve kalemine sağlık Ferhat Zidani. Şiirlerinin hepsi birbirinden güzel ama en çok 61.sayfadaki şiirini sevdim:

HANGİ DAĞIN TÜRKÜSÜYDÜN

Sen hangi dağın türküsüydün

Çağlayanların gür sesiyle

Ürküttün yalnızlığımızı.

Kirlenmemiş bir elle dokunmuşluğun  vardı

Sevinci donuk yüreğimize.

Göremedik ihtişamını sevdaların

Acısından kaçtık, heyecanından korkarak.

Varacağımız bir yer de yoktu

Kaldığımız yerin tadı da

Yansıyan biz miydik aynalardan

Boynu bükük gölgeler miydik yoksa

Avuçlarımızda sakladık utancımızı

Yaralarımızdan kaçarak

Nedir bizi bağlayan

Işığımızı karartan

Nehirlerimizi kuruttuk

Kaybetmekten mi korktuk

Düşlerimizi unutarak

            Ferhat Zidani 1971 yılında Almanya'da doğdu. Evli 2 çocuk babasıdır. Hacettepe  Üniversitesi Radyoloji bölümünü bitirdi. Antakya Devlet Hastanesinde 17 yıldır görev yapmaktadır. 2003'te Antakya'da TYS'nin bünyesinde uluslararası edebiyat etkinliklerinde hala faal olarak görev almakla birlikte Antakya Film Festivalinde moderatörlükler  yapmıştır. Yerel TV kanalları BRT ve HRT de yerel sanatçıları tanıtan programlar yaptı. Yerel gazeteler Defne ve Atayurt gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Öykü ve denemelerin yanı senaryoları bulunmaktadır. Amik ve Çağla dergilerinde yayın kurulu üyeliğinin yanı sıra Nikbinlik dergisinin temsilciliğini yaptı. Şiirleri Sincan İstasyonu, Patika, Amik, Akköy, Eliz Edebiyat, Çağla ve Yoğunluk dergilerinde yayınlanmıştır.

HİÇ   GÖRMEDİM

Aşkı giyinik görmedim

Tül perdenin ardında

Düşlerin giziyle beni umdu

Dokunduğum aynalar

Hep sisli bir buluttu!

 

       

YAZARIN DİĞER YAZILARI