Kadın üreticilere 3 ilçede 300 kıl keçisi dağıtılacak

Kırsal kalkınma çalışmaları kapsamında daha önce Muğla'nın Menteşe İlçesinde 40 kadın üreticiye 2 dişi 1 erkek kıl keçisi dağıtan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kavaklıdere, Dalaman ve Ortaca ilçelerinde 100 kadın üreticiye de 2 dişi 1 erkek kıl keçisi dağıtacak.

Haber Merkezi

Muğla'nın Ortaca, Dalaman ve Kavaklıdere ilçelerinde kıl keçisi desteklemesinden faydalanmaya hak kazanan 100 kadın üreticiye 2 dişi 1erkek kıl keçisi verilecek. 8-45 yaş arasında ki kadın üreticilerin kıl keçileri önümüzdeki günlerde dağıtılacak. Kıl keçisi desteklemesinden faydalanmaya hak kazanan kadın üreticilerin isimleri Muğla Büyükşehir Belediyesinin web sitesinde yayınlandı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Üretimin ana aktörü kadınlarımızdır. Muğla'da köylümüz toprağına sahip çıkıyor ve üretmeye devam ediyor. Üreten köylümüzü tekrar milletin efendisi yapacağız. Daha önce Menteşe'de 40 kadın üreticimize 2 erkek 1 dişi olmak üzere 120 kıl keçisi dağıttık. Şimdi de Kavaklıdere, Dalaman ve Ortaca ilçelerimizde 100 kadın üreticimize 2 dişi 1 erkek olmak üzere 300 kıl keçisi dağıtacağız" dedi.

 

DİĞER HABERLER