Üniversiteden 'Ahde Vefa Projesi': Sıtkı Koçman biyografi kitabı hazırlanıyor

Üniversitenin hamisi merhum Sıtkı Davut Koçman'ın Muğla'ya ve Türk yüksek öğretimine katkılarını ölümsüzleştirmek amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından bir biyografi kitabı hazırlanıyor. "Ahde Vefa Projesi" olarak ortaya çıkacak biyografi kitabı, Sıtkı Davut Koçman'ın adını yaşatacak. Biyografi kitabı oluşturma çalışmaları öncesi Üniversite Evi avlusunda, Muğla Sanatseverler Derneği (MUSANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Özbek, Sıtkı Davut Koçman'ı anlattı.

Ahde Vefa Projesi'nin yürütücüsü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu da Sıtkı Koçman Vakfı'nın ve üniversitenin birlikte yürüteceği proje ile Sıtkı Koçman'ın öğrencilere tanıtılacağını söyledi. Biyografi kitabı ile Koçman'ın adının ulusal ve uluslararası arenada yaşatılacağını ifade eden Bayrakdaroğlu, aynı zamanda bu çalışmaların Sıtkı Koçman'a olan minnettarlığın bir yansıması olduğunu belirtti.

Biyografi ekibinin başında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu yer alacak. Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, Prof. Dr. Oktay Yivli, Doç. Dr. Ekrem Ayan, Doç. Dr. Veli Uğur, Araş. Gör. Dr. Ceyhun Sarı, Araş. Gör. Gizem Ece Gönül ve Araş. Gör. Ahmet Duran Arslan ise çalışmalarıyla biyografinin kaleme alınmasını sağlayacak.

Altar Zeyhan

 

DİĞER HABERLER