Santral çalışanlarıyla dayanışma toplantısı yapıldı

Santral çalışanlarıyla dayanışma toplantısı yapıldı

Sakin Koşar

TES-İŞ Sendikası Yatağan Şubesi’nin düzenlediği, Yatağan Termik Santrali’nde yeni işbaşı yapan 39 üyesiyle birlikte tanışma ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

TES-İŞ Yatağan Şubesi’nde geleneksel hale gelen kahvaltıya Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu üyeleriyle birlikte işyeri baş temsilci ve diğer temsilciler de katıldı.

Yapılan kahvaltı sonrası santrale yeni işbaşı yapan işçilerle, sendikacılar kendilerini tanıttıktan sonra Şube Başkanı Fatih Erçelik  yaptığı konuşmada, “Aramıza hoş geldiniz. Hepinize tekrar hayırlı olsun diyorum. Artık biz bir aileyiz. Her türlü ayrımcılığı bir kenara bırakarak birlik ve beraberliğimizi koruyalım.Çünkü dertlerimiz ortak, sorunlarımız ortak, çıkarlarımız ortak. Birimizin burnu kanadığında hepimizin burnu kanamış gibi davranmalıyız.Asla birbirinizin kuyusunu kazmayın.

Herhangi bir konuda başınız sıkıştığında, hangi saatte olursa olsun bizi arayabilirsiniz.”

Daha sonra söz alan Şube Yönetim Kurulu üyesi Kemal Özcan, “Sizlere tavsiyem tüm kimliklerinizi giriş kapısında bırakın.Sadece emekçi kimliğinizle içeri girin.Sendika demek ortak çıkarlar ve hedefler için bir araya gelmek demektir.Sendika aynı hedefe yürüyen insanların örgütüdür. Diline, dinine, mezhebine, milliyetine, siyasi görüşüne bakılmaksızın bütün işçileri kapsar. Sendika bizim iş güvencemizdir, koruma kalkanımızdır. Örgütlülüğümüze sahip çıkalım. İş kolumuz ağır ve tehlikeli, yılda 2 bine yakın işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybediyor. Ben de sizlere kazasız belasız bir çalışma diliyorum.’ dedi.

Sendikada görev alan diğer sendika temsilcilerinin de dilek ve temennilerinden sonra soru ve cevaplı bir sohbet şeklinde süren toplantı sona erdi.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER