Amerikalı Erick Neal Fethiye'de kaldı

Amerikalı Erick Neal Fethiye'de kaldı

Geçen sezon başarılı bir performans göstererek, Covid-19 salgını nedeniyle liglere ara verildiği güne kadar 24 maçta aldığı 19 galibiyetle sürekli zirvede kalan Fethiye Belediyespor'da 2020 - 2021 sezonunun kadrosu önemli ölçüde şekillendi.

Haber Merkezi

Fethiye Belediyespor'a geçen sezon başında katılan, 15 Mart 1995 doğumlu, 1.78 boyundaki oyun kurucu Erick Neal Fethiye'de kaldı. Taraftarların "Magic Erick" ismini taktıkları Erick Neal, geçen sezon oynadığı maçlarda ortalama 34.03 dakika oyunda kalırken, 17.79 sayı, 5.58 ribaund, 8.96 asist, 1.92 top çalma, 3.25 top kaybı ortalamalarını yakalamıştı.

Öte yandan, Fethiye Belediyespor'dan Erick Neal ve De Angelo Riley, Avrupa'nın en önemli basketbol bilgi ve istatistik sitesi eurobasket.com'un geçen sezonki "TBL'deki en iyi yabancı 5" kadrosuna seçilmeyi başarmışlardı.

 

YENİ SEZONDA YENİLENEN BİR FETHİYE BELEDİYESPOR 

Geçen hafta başantrenör olarak Alkım Ay ile sözleşme tazeleyen Fethiye Belediyespor, daha sonra ise Konyaspor'dan Tufan Önen, İbrahim Yıldırım ve Fırat Töz,  BUDO GEMLİK'ten Murat Can Esen ile anlaşmıştı.

Buna karşılık, kadroyu gençleştirmek amacıyla takımın tecrübeli kaptanları Sercan Ergin ve Sezgin Eriş ile sözleşme yenilenmezken, Murat Erensoy, Bursa ekibi Final Gençliğe, Mert Gizir ise Bornova Belediyespor'a transfer olmuşlardı.

 

TALAT ALTUNBEY YALOVA'YA 

Son olarak, Fethiye Belediyespor'un geçen yıl yakaladığı başarıda pay sahibi olan oyunculardan Talat Altunbey'in Semt77 Yalovaspor'a transfer olduğu öğrenildi.

1994 doğumlu, 2.05 mt boyundaki Talat Altunbey geçtiğimiz sezon Fethiye Belediyespor'da 21 maça çıkarken, oyunda ortalama 12.8 dakika kaldı. Talat Altunbey bu süre zarfında 4.6 sayı, 2.6 ribaund, 0.4 asist, 0.1 top çalma, 0.3 blok, 0.5 top kaybı ortalamalarını yakaladı.

DİĞER HABERLER