Muğla’da 350 hektar alan kül oldu

Muğla’da 350 hektar alan kül oldu

Muğla’nın Dalaman ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde başlayan orman yangını 18 saat aradan sonra kontrol altına alındı. Çıkan yangında 350 hektarlık kızılçam ormanı alevlere yenik düştü. Yangın sırasında Kayadibi ve Taşlıca Mahallelerinde bulunan 34 ev boşaltıldı. Yangında orman içerisinde bulunan onlarca canlı yandı. Yangın sabah saat 08.00 sıralarında kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

 

Haber Merkezi

 

Dalamanın Karaağaç mahallesinde anızdan çıktığı tahmin edilen yangın bölgede rüzgarın şiddetli esmesi sonucu hızla yayıldı. Saat 15.00 sıralarında başlayan yangına 13 helikopter, 520 yangın işçisi, 18 arazöz müdahale etti. Havanın kararmasıyla birlikte helikopterlerin görüş mesafesi kayboldu ve yangına havadan müdahale edilemedi. İzmir, Aydın ve Antalya’da illerinden bölgeye takviye yangın ekipleri geldi.

 

ALEVLER GÖCEK’E DAYANDI

Dalaman’ın Karaağaç Mahallesi’nde başlayan orman yangını Fethiye’nin dünyaca ünlü Göcek Mahallesine kadar dayandı. Alevler yerleşim birimlerine yaklaşınca Taşlıca ve Kayadibi mahallelerinde bulunan 34 ev boşaltıldı. Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün günün ilk ışıklarına kadar yangın bölgesinde yetkililerden bilgi aldı.

 

SABAH KONTROL ALTINA ALINDI

Dalaman’da başlayıp Fethiye sınırına dayanan orman yangınında yaklaşık 350 hektarlık kızılçam ormanı ile zeytinlik alan kül oldu. 18 saat süren orman yangınına havanın aydınlanmasıyla birlikte helikopterler yeniden müdahaleye başladı. Alevler sabah saat 08.00 sıralarında kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

DİĞER HABERLER