Mürsel Alban: "Tedbiri elden bırakmayalım"

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban Muğla İl Sağlık Müdürü Dr.İskender Gençer'i makamında ziyaret ettikten sonra, Muğla'da Korona virüs vakasının olmadığını belirterek,  "Tek yapmamız gereken şey panik yapmadan, konunun uzmanlarının uyarılarını dikkatle dinleyip, gereken tedbirleri almaktır" dedi.

Haber Merkezi

CHP'li Alban, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr.İskender Gençer'i makamında ziyaret ederek, son günlerde ülke genelinde vaka sayısının artmasına bağlı olarak, Kovid -19 (corona virüsünü) salgınıyla ilgili Muğla'daki son durum hakkında bilgi aldı.

Muğla genelinde vaka olmamasının sevindirici bir haber olduğunu belirten Alban, bunun yanı sıra yurttaşların gereken tedbiri elden bırakmaması gerektiğini vurguladı. Görüşmede hastanelerdeki hazırlıklar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Gençer, "Hekim arkadaşlarımızla birlikte, yoğun bakım servislerimiz başta olmak üzere, hastanelerimiz olası bir durum karşısında hazırdır" dedi.

Muğla'da bir vaka görülmeden önce, başta Muğla Tabip Odası olmak üzere, tüm sağlık örgüt ve sendikalarıyla birlikte diğer meslek odalarının da katılımıyla bir toplantı yapılmasını öneren Alban, "Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu kötü günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içinde atlatacağız. Tedbiri elden bırakmayalım" dedi.

 

DİĞER HABERLER