Öğretmenler geleceğe hazırlanıyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü başlatmış olduğu eğitimlerle öğretmenleri geleceğe hazırlıyor. GEKA desteğiyle başlatılan eğitim programları kapsamında öğretmenlere "Önümüzdeki yüzyılın okur yazarlığı" olarak görülen "kodlama ve yazılım" eğitimleri veriliyor.

Haber Merkezi

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteğiyle, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen "STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri Projesi" kapsamında STEM ve kodlama eğitimleri devam ediyor. Eğitimler; okul öncesi, ilkokul, ortaokulda görev yapan öğretmenlere veriliyor. Menteşe, Bodrum ve Marmaris ilçelerinde gerçekleştirilen ve 4'er gün süren eğitimler sonucunda öğretmenler sertifikalarını aldı. Son olarak Fethiye ilçesinde başlayan eğitimler 4 gün boyunca devam edecek.         

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "2018 Eylül ayında başlamış olduğumuz STEM ve Robotik Kodlama Projeleriyle 21. Yüzyılın eğitimin öğretmen kadrolarını bugünden hazırlıyoruz. Anasınıfından başlayarak, ilkokul ve ortaokullarda görev yapan tüm öğretmenlerimizi eğitime alarak teknolojiyi tüketen değil üreten nesiller yetiştirmek amacıyla robotik kodlama, yazılım ve STEM eğitimleri veriyoruz. Öğretmenlerimiz aldıkları bu eğitimleri okul, sınıf ve okul dışı öğrenme  ortamlarında öğrencilerine aktaracaklar. Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak gururla söyleyebilirim ki Muğla'mızı öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle 21. Yüzyıla en iyi şekilde hazırlıyoruz" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER