ALTAN ASLAN’A TEŞEKKÜRLER

  

ALTAN ASLAN’A TEŞEKKÜRLER

Muğla’da önümüzdeki günlerde çok önemli bir spor organizasyonu başlayacak.

Erkek Kadın Veteranlar Voleybol Türkiye Şampiyonası Muğla’da yapılacak.

Şampiyona 20-21-22 Temmuz 2018 Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Muğla’nın Menteşe ilçesinde yapılacak.

Türkiye şampiyonası oyduğu için çok güzel bir organizasyon oyacak. Bu şampiyonanın Muğla’da yapılmasını sağlayan başta Almanya’da yaşayan Veteranlar Türkiye Voleybol sorumlusu Altan Aslan ve diğer ilgililere çok teşekkür ederim. Özellikle Veteranların Türkiye sorumlusu Altan Aslan Bey, Eski il temsilcilerinden Alaaittin Varol, Muğla Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz olmak üzere birçok kişi Türkiye şampiyonasında çok büyük emekleri var.

Şimdi Gelecek Cuma günü başlayacak ve Pazar günü sona erecek olan Muğla için büyük bir kazanç.

Geçtiğimiz gün bu yöndeki haberimiz rekor kırdı nedeni Türkiye şampiyonası olması.

Dün Veteranlar Türkiye sorumlusu Altan Aslan ve eski il temsilcilerinden Alaittin Varol  Gazeteye geldi ve bir süre misafirim oldu., Konuya ilgi gösteren Altan Aslan ve Alaittin Varol beylere gösterdikleri duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ederim. İşin ciddiyeti de bu.

Altan bey kardeşim Almanya’da yaşıyor sporda veteranların Almanya’daki başarısını bana getirecek ve konuyu sizlerden haberdar edeceğim.

Veteranlar deyip geçmeyin., Veteranlar aslında sporda çok büyük bir camia ve kazanç.

Muğla’daki şampiyona Türkiye şampiyonası olduğu için çok önemli ve bu sebeple üzerinde çok duruluyor. Geçtiğimiz günlerde bu yönde yazdığımız haber Muğla’da büyük ilgi gördü. Muğla kamuoyu günlerdir bu şampiyonanın üzerinde duruyor.

Bura bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Önceki Valimiz Amir Çiçek’in Muğla için bir hayali vardı. Çiçek Muğla’ya geldi spor turizmi dedi,. Muğla için Spor Turizmi dedi.

Muğla bu yönde şimdiye kadar çok önemli mesafeler kaydetti. Örneğin aynı konuyu Altan Aslan Bey’de dile getirdi ve Voleybol şampiyonasının Muğla iline çok önemli katkıları olacağını söyledi.

Şimdi bakın Muğla adım adım spor turizmine gidiyor.

Ancak Bu yönde İlimizi yetkililerinin olduğu kadar Muğla halkının da bu yönde çaba harcaması lazım. Mesela Veteranlar Voleybol şampiyonasında Muğla ili Menteşe ilçemize 600 civarında sporcu, görevli ve sporsever gelecek. Menteşe ilçemizde şimdiden otellerimiz tıklım tıklım dolmuş, Bunun yanı sıra diğer esnafımızın da yüzü gülecek. Burada esnafımızda misafirlerimize biraz kolaylık sağlaması lazım

Muğla artık eski Muğla değil. Muğla artık günden güne büyüyor ve gelişiyor.

Bu büyüme ve gelişme sporun birçok branşında Türkiye şampiyonalarının yapılmasına neden olacak.

İşte onun içindir ki sık sık sportif tesis eksikliklerine değiniyor ve bu eksiklerin giderilmesini istiyoruz.

Muğla’da gelecek Cuma günü başlayacak ve Pazar günü sona erecek olan şampiyona Menteş’e deki spor salonlarının kıymetini kat kat arttırdı. Örneğin Veteranlar şampiyonası sebebiyle ilçe merkezimizdeki spor salonlarında sabahın erken saatlerinde başlayacak ve akşamın geç saatlerinde sona ermesine neden olacak. Öyle ki bu salonlar bile yetersiz kalacak., Çünkü Menteşe’ye 40 takım  gelecek.

Burada Altan Bey kardeşime bir kez daha teşekkür ederken sporda bu tür duyarlı insanların çoğalması gerektiğini de vurguluyorum.

Şimdi bakın eğer ki Menteşe’de 3 tane spor salonu olmasaydı bu şampiyona Menteş

verilir miydi?

Muğla’ya yeni sportif tesisler yolda. Son günlerde sık sık Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçzalmaz’ın bu yönde sık sık müjdeli haberlerine yer veriyoruz. Temennimiz bu tür müjdeli tesis haberlerin en kısa zamanda mutlulukla sonuçlanmasıdır.

Ben burada bir kez daha Alaiittin Varol ve Altan Aslan’a ziyaretleri ve güzel duygularından dolayı çok teşekkür ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI