"HER AĞACI KENDİ KURDU KEMİRİR VE DEVİRİR !?"

 

"HER AĞACI KENDİ KURDU KEMİRİR VE DEVİRİR !?"

 

Artık bütün dünya ABD Başkanı 'Donald Trump'ı ve onun hakkında kitap yazan yeğeni 'Mary Trump'ı da tanıyor değil mi? İyi...

Mary Trump; Başkan Donald Trump'ın ölen ağabeyi olan Fredy'nin kızı... Hiç yıldızları barışmayan amcası Başkan Trump için çok kötü bir kitap yazdı, 14 Temmuz 2020 tarihinde piyasaya çıktı... Tam seçime gideceği şu sıralarda yeğeninin çıkardığı bu kitap, Başkan Trump'ı beyninden vurdu!.. Kitabın uzunca adı şöyle: "Çok Fazla ve Hep Yetersiz: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı!?"

Kitabın yazarı olan Mary Trump, yayınlanan eserinin içeriğiyle ilgili de şu kısa açıklamaları yaptı: "Başkan olan amcam Donald Trump nansist, acımasız, zorba ve yalancıdır!.. (Fransızca bir sözcük olan Narsist; "Özsever, kendini sevme işini ön plana çıkaran kişi demektir.)

Okuldan dönem arkadaşları şöyle diyorlardı: 'Donald Trump, Pennsylvania Üniversitesi'ne girebilmek için, sınava para karşılığı başka birini soktu da, sınavı öyle kazandı' diyorlar... 1999 yılında Donald amcam beni mayoyla görünce, vücudum hakkında çok rahatsız edici ve uygunsuz yorumlar yaptı... Amcam, baskıcı ve 'sosyopat' biri olan dedemin etkisiyle dengesiz bir kişi oldu!.. İçinde daha neler var, neler!..

Kendi ailesi içinden bir yeğeninin bunları yazması, kitap haline getirip de herkesin de duymasını sağlaması, Kasım-2020'de seçime gidecek olan Başkan Trump için hiç de iyi olmadı!.. Rakiplerinin bir şey yapmasına gerek kalmadı, kendi ailesi içinden bir yeğeni bu seçimi kaybetmesinde en büyük rolü oynayacak gibi görünüyor?

Başkan seçildiği Kasım-2016 yılından beri bu ele-avuca sığmayan adama neler denmedi ki? Zengin bir adam olan Başkan'ın eski sevgilileri, eski gazete haberleri, parayla susturduğu şahitler, parayla katlettirdiği kadın iddiaları havada uçuştu!.. Bunun yanında 'Beyaz Saray'daki aile sırları, dövdüğü ve kovduğu Bakanlar, yüksek düzey yöneticiler, seçim hileleri, Rusya ile gizli işbirlikleri, dış ülkelerde hazırlattığı suikast iddiaları... gibi daha neler de neler!?

Hepimiz biliyoruz ki, petrol zengini 'Arapları' adeta haraca bağladı!.. Hepsinin yönetimlerindeki diktatörlere açıkça dedi ki; "O tahtlarda, o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz!.. Ben sizi korumak için bütçemden ekstra askeri harcamalar yapıyorum, bunun diyetini para veya bizimle ticaret yaparak ödeyeceksiniz!.." diye tehditler savurdu... Başta Suudi Arabiyya olmak üzere, yüzlerce 'Milyar Dolarlık' ödeme ve ticaretler yaptılar!.. Zaman zaman Çin'e ve Avrupa Birliğine de tehditler savurdu, uluslararası toplantılarda, bazı ülkelerin devlet başkanlarını küçümsedi, bazılarıyla konuşmadı, bazılarını da durdukları yerden iterek, onların durdukları yerlere kendisi geçip, kameralara havalı pozlar verdi!.. İsrail'i, ABD'den sonra 'İkinci Patron' ilân edip, herkesin onlara saygı göstermesini istedi!..

Yıllardır bu davranışlarını herkes gözüyle görüp, kulağıyla duyduğu için, kendi öz yeğeninin yayımladığı bu kitapta yazılanlara kimseler itiraz etmedi, aksine doğru olarak onayladılar!..

En son Coronavirüs salgını sırasındaki cehaleti ve boşvermişliği ile ABD'yi en fazla vaka görülen ve en çok insan ölen ülke durumuna düşürmeyi de başardı!.. Ardından bir şımarıklık daha yaptı; Covid-19 ile mücadele ilâçlarının tamamına yakınını satın alarak, her ülkeyi güç durumda bıraktı!.. Siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum, ama ben; bu öz yeğenin yaptığı hareketi, 'Allah'ın bir lütfu, bir tokadı olarak' görüyorum!.. Bırakın seçimleri de kaybederse kaybetsin!.. Herhalde ABD'ye bundan daha kötü biri asla gelmez artık!..     Sakin KOŞAR...

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI