GEÇMİŞ OLSUN İZMİR

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar İlçesi açıkları olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Muğla dahil Ege ve Marmara'da birçok ilde hissedildi. İzmir Bornova ve Bayraklı'da bazı binalar yıkılırken, Muğla'da olumsuz bir durumla karşılaşılmadığı açıklandı. Depremin ardından İzmir Seferihisar'da deniz taştı. Denize yakın yerleşim yerleri sular altında kaldı. Gazetemiz baskıya girdiği sıralarda İzmir'de 4 kişi hayatını kaybetmiş, 120 kişi ise yaralanmıştı.

VALİLİK: "DEPREM SONRASI MUĞLA'DA OLUMSUZ BİR DURUMLA KARŞILAŞILMADI"

Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "30.10.2020 günü saat 14.51 sıralarında  Ege Denizi açıklarında 6.6(Mw) büyüklüğündeki deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrası Afad ekipleri tarafından alan taraması devam etmekte olup, 15.30 itibari ile Muğla merkez ve ilçelerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.  Muğla merkez ve ilçelerinde AFAD koordinasyonundaki saha tarama çalışmaları devam etmektedir. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 adet deprem istasyonu bulunmakta olup gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir."

BAKAN SOYLU'DAN DEPREM AÇIKLAMASI

Depremin hemen ardından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı'da 6 binanın yıkılma ihbarı geldi. Uşak, Denizli, Manisa, Balıkesir, Aydın ve Muğla'da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir. Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun" paylaşımını yaptı.

MUĞLA'DAN EKİPLER HEMEN YOLA ÇIKTI

Deprem sonrası Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden 3 arama kurtarma aracı, yeraltı sismik arama akustik dinleme ve görüntüleme cihazı, 1 iletişim aracı, 19 itfaiye personeli İzmir'deki çalışmalara yardım için yola çıktı.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün " İzmir halkı başta olmak üzere birçok ilde depremi hisseden vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Depremin hemen ardından bölgeye 3 AKS, 1Role aracı ile birlikte 19 kişiden oluşan personelimizi gönderdik. İhtiyaç olduğu takdirde tüm ekiplerimizi bölgeye sevk etmeye hazırız" dedi.

MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI BAHATTİN GÜMÜŞ

Merkez üssü İzmir Seferihisar olan Menteşemizde ve çevre illerden de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Menteşe Belediyesi olarak tüm birimlerimizle 7/24 vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için hizmetinizdeyiz.

DİĞER HABERLER