Zeybek Sineması'nda mutlu son

Zeybek Sineması'nda mutlu son

Muğla'nın Menteşe İlçesinde bulunan tarihi Zeybek Sineması'nın pandemi sürecinde ekonomik nedenlerle tamamen kapanacağına yönelik yapılan haber, Muğla'da büyük üzüntüye neden olmuştu. Sinemanın yaşatılmasına yönelik halkın yoğun talebi sonrası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş devreye girdi. Sinema Menteşe Belediyesi tarafından 10 yıllığına kiralandı. Buna göre Üst kat sinema olarak, alt kat ise kültür merkezi olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek.

Altar Zeyhan

Sürece yönelik Başkan Gümüş'ün Zeybek Sineması'nın sahibi eski milletvekili Şükrü Zeybek ile görüştüğü, sinemanın kapanmaması için fikir birliğine varıldığı öğrenildi. Gümüş, kentin önemli değerlerinden biri olan sinemanın kapanmamasına yönelik belediye olarak devreye girdiklerini, yapılan görüşmeler sonucunda sinemanın kiralama yöntemi ile Menteşe Belediyesi tarafından işletileceğini söyledi.

ÜST KAT SİNEMA, ALT KAT KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK HİZMET VERECEK

Sürece ilişkin açıklamalarda bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Menteşemizin önemli değerlerinden biri olan Zeybek Sineması'na belediye olarak sahip çıkacağız. Üst kat sinema olarak, alt kat ise kültür merkezi olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.

 

 

 


DİĞER HABERLER