MUĞLALI TEKVANDOCULAR DÜNYA DERECESİ ELDE ETTİ.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından,  Ülkemizin ev sahipliğinde Antalya’da; 8.Para-Taekwondo Dünya Şampiyonası, 4.Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası, 6. Uluslararası Açık Tekwondo Şampiyonası gerçekleştirildi. Şampiyonada Muğla’dan 12 sporcu katılırken Kavaklıdere’li sporcu Büşra Öztürk Avrupa Kotası için mücadele etti. Öztürk Çetin maçlar sonunda “Dünya Başkanlık Kupası Üçüncülüğü” elde ederek, ülkemize ve ilimize madalya getirdi”

EKREM ORHAN

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından,  Ülkemizin ev sahipliğinde Antalya’da; 8.Para-Taekwondo Dünya Şampiyonası, 4.Dünya Tekwando Başkanlık Kupası, 6.Uluslararası Açık Tekvando Şampiyonası yapıldı. ettiği şampiyonalarda “Türk Milli Takımı”mız adına, Ay Yıldız için yarışan Muğla Tevandosu, ülkemize ve ilimize 4 önemli madalya kazandırdı.

“TRANSFER DEĞİL MUĞLA’LI GENÇ SPORCULARIN BAŞARISI

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için kararlılığını bir kez daha ortaya koyan Türkiye Taekwondo Federasyonu, 66 ülkeden 3 bine yakın sporcunun katıldığı, dünya çapındaki bu muhteşem organizasyonları ülkemize yakışır bir şekilde gerçekleştirildi. Taekwondo Türk Milli Takımımız Kadınlarda Dünya Şampiyonu olurken Erkeklerde de Dünya İkincisi oldu. 

MUĞLA TEKVANDO  CAMİASINDAN ÇOK GÜÇLÜ KATILIM”

Dünya çapındaki bu uluslararası yarışmalara Muğla’dan Milli Sporcu olarak ve müthiş mücadelelerle ülkemizi gururla temsil eden 12 sporcu katıldı. (Emirhan Bayhan, Eda Nur Tosun, Beren Çiftçisoy, Elif Arslan, Serpil Soy, Furkan Işık Yıldız, Büşra Öztürk, Halise Kaba, Kardelen Tunca, Doğa Uzun, Esma Nur Muslu, Hatice Nur Kuşcu)’dan oluşan 12 kişilik Tekvando sporcusu katıldı. 

Sporcuları yetiştiren, ilimizin 3 Milli Antrenörü (Menteşe Naz Göktaş, Kavaklıdere Halil Özduran, Dalaman Hamdi İlhan ile katıldılar.)

DÖRT ÖNEMLİ DERECE

Dünya Karate Şampiyonası’nda Muğla’lı sporcular oldukça önemli dereceler elde etti. Kavaklıdere Belediyespor’lu sporcu Büşra Öztürk Avrupa Kotası için mücadele ettiği çetin maçlar sonunda “Dünya Başkanlık Kupası Üçüncülüğü” elde ederek, ülkemize ve ilimize madalya getirdi. Öztürk, buradaki performansından dolayı da önümüzdeki süreçte yapılacak “Avrupa Şampiyonası’na “Türk Milli Takımı’mız adına katılmaya hak kazandı.

İkinci derece Muğla Büyükşehir Belediyespor’lu sporcu Eda Nur Tosun’dan geldi. 6.Uluslararası Açıkta “Türk Milli Takımı”mız adına yarışan Tosun, dünya sporcularıyla yarıştığı şampiyonadaki sıkı maçlar sonucunda ülkemize ve ilimize “Uluslararası İkincilik” Madalyası kazandırdı.

Üçüncü derece Dalaman’lı Sporcu Doğa Uzun’dan geldi. Uzun, Taekwondo’nun Poomsae alanında freestyle kategorisinde “Türk Milli Takımı”mız adına yarıştı. Bu alanda adından söz ettiren Uzun, burada da kürsüye çıktı ve ülkemize ilimize “Uluslararası Üçüncülük” madalyası getirdi. (Dalaman Kar Kaplanları Spor Kulübü)

Ve Muğla Taekwondosuna, kapanış niteliğinde olan dördüncü derecesini, Menteşeli diğer sporcu Beren Çiftçisoy getirdi. Çiftçisoy, Taekwondonun Poomsae alanında pair kategorisinde “Türk Milli Takımı”mız adına yarıştı. Yarışma sonunda kürsüye çıkan Çiftçisoy ülkemize ve ilimize “Uluslararası Üçüncülük” madalyası getirdi. (Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü)

14 gün süren, 66 ülkenin katıldığı ve 3 bine yakın sporcunun mücadele ettiği şampiyonalarda “Türk Milli Takımı”mız adına, Ay Yıldız için yarışan Muğla Taekwondosu, ülkemize ve ilimize 4 önemli madalya kazandırdı.

Türkiye Tekvando Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş yaptığı açıklamada: ““Tekvando”da, bir derece elde etmek hiçte kolay değil… Yanlış anlaşılmasın ama bazen diğer branşlarla mukayese ediliyor bana göre bilinçsizce yorumlar yapılıyor. Bu da emektar antrenörlerimizi, aşkla mücadele eden sporcularımızı üzüyor. 

Muğla Tekvandosunun büyümekte olduğu, her geçen gün daha iyiye gittiği apaçık ortadadır. Bu sonuçlar %100 Muğla Başarısıdır! Yani başarı elde eden sporcularımızın hiçbiri transfer değildir ve hepsi beyaz kuşaktan itibaren, sıfırdan yetişen Muğla genç sporcularıdır.  “Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur” diyen Aziz Atatürk’ün veciz ifadesinden hareketle inşallah “Muğla Taekwondosu Hep Daha Yükseğe…” diyoruz. Dedi.

DİĞER HABERLER