CHP'li Girgin: "Tek adam sisteminde ülke yönetilmiyor,savruluyor"

CHP'li Girgin: "Tek adam sisteminde ülke yönetilmiyor,savruluyor"

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 13 Kasım 2020'de Gençlik ve Spor Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde futbol camiasının sorunlarını gündeme getirdiğini, fakat herhangi bir adım atılmadığını söyledi. Girgin, 2 ay sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın amatör sporcularla görüşmesinin ardından çalışma başlatılmasına tepki gösterdi.

Haber Merkezi

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin yaptığı açıklamada, "Aradan 2 ay geçtikten sonra Ankara'daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreni öncesi Recep Tayyip Erdoğan'la konuşan amatör  futbolcular, 10 aydır maçların oynanmadığını söyleyince Erdoğan bu durumun sadece Ankara için mi geçerli olduğunu, diğer yerlerde olup olmadığını soruyor. Sporcular ise "Biz Türkiye genelinden geldik. Ardahan'dan Edirne'ye size sesimizi duyurmak için" diyorlar.

Futbol camiası ile görüştükten sonra atanmış bakana bütçe görüşmelerinde çare bulun diyoruz, bir adım atılmıyor.2 ay sonra sporcular sayın Cumhurbaşkanına ulaşınca 16 yıl amatör futbol oynadım denilerek araştıralım deniyor. Tek adam sisteminde ülke yönetilmiyor,savruluyor" ifadelerini kullandı.


DİĞER HABERLER