Milas OSB'de gelinen son aşamalar değerlendirildi

 

 

Milas OSB'de gelinen son aşamalar değerlendirildi

Milas Zeytinyağının Avrupa Birliği'nden tescil almasını sağlayan Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nın, kuruluşunda büyük emek verdiği Milas Organize Sanayi Bölgesinin tamamlanan altyapı çalışmaları ve gelinen son durumu ile ilgili Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında toplantı düzenlendi.

Altar Zeyhan

Toplantıda; Milas Organize Sanayi Bölgesinin altyapı ve elektrik işleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanan 15 milyon kredi desteği ile 2015 yılında başlanan altyapı çalışmalarının tamamlanarak geçici kabullerinin yapıldığı, 1070 dönümlük alanda kurulan Milas OSB'de yapılan imar planına göre 550 dönümlük sanayi parsellerinin sanayicilere tahsisi aşamasına gelindiği ifade edildi.

PARSELLER KURA İLE BELİRLENECEK

Karma Organize Sanayi Bölgesi olan Milas Organize Sanayi Bölgesinde 54 sanayi parselinin ön talep başvurusunu yapmış olan yatırımcılara noter huzurunda kura ile teslim edileceği bildirildi.

2 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAK

Ayrıca gıda, inşaat, tekstil, makine ve entegre tesislerden oluşacak olan Milas Organize Sanayi Bölgesi'nin yaklaşık 2 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacağı açıklandı. Yapılan değerlendirme sonucu bölgede güneş enerji sistemi kurulumu ile ilgili bilgilendirilme yapılması, üniversite tarafından sanayicilere teknik bilgi desteğinin sağlanması, sanayi tesislerinin faaliyetlerine başlamasından önce arıtma tesisinin yapımıyla ilgili iş ve işlemlerin de başlatılması, Organize Sanayi Bölgesi'nin ilave yatırım taleplerini karşılayabilmesi için genişleme alanı olarak ayrılan hazine arazileri ile ilgili çalışmalara başlanılması konuları karara bağlandı.

 

 

DİĞER HABERLER