(EMEKLİLİK HAYATI HAYIRLI OLSUN)

(EMEKLİLİK HAYATI HAYIRLI OLSUN)

NABİDE KILINÇ‘A MUTLU YAŞAM

Artık 20 Kasım’a kadar İstanbul’daki hayatımız sona erdi. Allah nasip ederse 20 Kasım’da tekrar İstanbul’da ÇAPA’da olacağım. Meğer yokluğumda Muğla’da neler olmuş neler.

Bizim bir bayan yazar arkadaşımız var. Adı Nabide Kılınç.

Yerkesik’te bir kuruluşta görevliydi.

Yazar arkadaşımız Eskişehir Anadolu Üniversitesinde okudu, çalışma hayatına Merhum Oktay Ekinci ile başladı. Daha sonra Kültür Bakanlığı ve Yerkesik Halk Kütüphanesinde çalışmalarına devam etti.

Nabide Hanım hareketli, heyecanlı, okur bir arkadaşımız. Yıllardır kendisini Yerkesik kütüphanesine adamış bir isim.

Nabide hanım iyi bir yazar olmanın da dışında iyi bir kütüphaneciydi.

Bir kez daha belirteyim ki ilgili bakanlık ve Yerkesik Halk Kütüphanesi iyi bir elemanını kaybetti.

Ben burada Nabide Kılınç arkadaşımızı bu kadar yıl devlete hizmet ettiği için  ve alın akıyla emekli olduğu için kendisini kutluyorum.

 Emekliler kervanına bir kişi daha katılmış oldu. Nabide Kılınç’a emeklilik hayatında uzun ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Önceki gece evdeyim. Hiçbir şeyden haberim yok, zaman gece yarısına çok yakın acı bir haber aldım. Aydın’da ikamet eden ve son günlerde Facebook’ta sık sık karşımıza çıkan değerli dostum akrabam İlhami Yılmaz vefat etmiş.

Size şöyle anlatayım. Muğla-Menteşe merkezde Kurşunlu Cami karşısında bir zamanlar Yılmaz Mobilya mağazası vardı. Mağazanın sahibi Ahmet Yılmaz’ın ağabeyi idi. İlhami Ağabeyin küçüğü Emin ve Süleyman Yılmaz kardeşlerin ağabeyi idi.

İnanın o an ne yapacağımı, ne diyeceğimi bilemedim. Çok üzüldüm, meğer üvey annemler haberi alır almaz çoktan Aydın’ın yolunu tutmuşlar. Biz tek başımıza kaldık. Rahmetli İlhami Ağabey anne ve babasından sonra ilk eşini de kaybetmişti.

Çok üzüldüm. Ama yapacak bir şey yok.

Biz Nabide Hanım’ın emekliliğine sevinirken Rahmetli İlhami ağabeyin vefatına üzüldük. Bir kez daha merhuma Allah’tan rahmetler ve kederli tüm aile fertlerine başsağlığı diliyorum.

Gelelim spora…

Bugün futbolda çok önemli bir gün. Futbolun küçük pazarı dediğimiz günlerden birisi bugün. 4 Kasım 2018 Pazar günü Muğlaspor kendi saha ve seyircisi önünde Payasspor ile mücadele edecek. Bugün ise her zaman olduğu gibi tüm gözlerimiz kulaklarımız Erzincan’dan gelecek habere bağlı, ama bana göre çok zor bir maç olacak.

Her zaman deniliyor ya. Muğlaspor’da golcü sıkıntısı var diye işte bugünkü maçta bu sıkıntının en çok yaşanacağı günlerdin birisi. Ama ben diyorum ki paramız yok alamadık ne yapalım kardeşim alamadık. Yani paramız var da almadık mı?

Bu kulübün dünya kadar borcu vardı. Bu kadar borcun altına girmek kolay değildi. Ama yönetim kurulu gözünü kararttı ve ben varım dedi. Ben de kendilerini kutluyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI