ORTACA BELEDİYESPOR VE TURGUTREİSSPOR’A TEBRİKLER

Ve artık futbolda kategorilerdeki sezon sonu yaprak dökümü devam ediyor.

Dünde profesyonel 2 ve 3.ligleri uğurladık.

Önceki hafta sonu Muğla’da çok önemli bir maç vardı. Bu maç öyle bir maçtı ki tek maç eleme usulüne göre oynanacak ve mutlaka bir takımın galip gelmesi gerekecekti. Statü böyle diyor. Tek maç ve eleme usulü Bal için Play-Off maçları ancak il merkezlerinde oynanır diyor. Bir örnek vermek istiyorum. Bu konuda ASKF’nın yapabileceği hiç bir şey yok. Örneğin şu anda Düğerek’te futbolda bir turnuva maçı oynanıyor. Turnuvada 2.etap maçları da başladı.
Fakat gelin görün ki bir çok takım hakemlerden şikâyetçi. Hemen ASKF’ya saldırılıyor. Hâlbuki adamların bu yönde hiç bir suçu günahları yok. Hakemleri o maçlara görevlendirenler bir başka kuruluş.

Hani dil kemiksiz söyleyiveriyor derler ya onan gibi bir şey işte.

Gelelim Muğla’daki maça. Muğla Menteşe’de oynanan maç Bal takımı Ortaca Belediyespor ile Süper amatör küme ligi takımı Turgutreisspor arasında oynandı. Statü diyor ki bu tür Play-Off maçları tek maç eleme usulü olduğu gibi bu maçlar il merkezlerinde oynanır. İşte bizim Muğla’daki yetkililer de bu statüyü uyguluyor.

Bilindiği gibi Muğla’nın Bal’da halen iki takımı var. Bunlardan birisi Ortaca Belediyespor, diğeri Yatağanspor. Sezon sonu Yatağanspor’un puanı Ortaca Belediyespor’dan   çok olduğu için  bu kez Play-Off maçını Ortaca Belediyespor ile Muğla Süper Amatör küme ligi şampiyonu Trurgutreisspor birlikte oynadılar. Güzelinde üstünde çok çok güzel bir maç oldu. Nasıl ki sezon boyunca Bal’da heyecanlı günler geçirdiysek Play-Off mçında da heyecandan hop oturup, hop kalktık.

Play-Off maçında Atatürk Stadyumu’nun tribünlerinde çoğunluk Ortaca Belediyespor’dan yanaydı. Ortaca kaymakamı ve belediye başkanlarını kutluyorum. Çünkü takımlarını Muğla’da yalnız bırakmadı. Kaymakam ve Belediye başkanının bu durumu  takımlarına büyük bir moral kaynağı oldu.

ESKİ MUĞLASPOR’LU BİRAY DOĞAN VE ABBAS’A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Efendim tarih 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü bu yazsıyı kaleme alırken ziyaretime kimler geldi biliyor musunuz? Muğlaspor’un 1960’lı yıllardaki futbolcularından Biray Doğan ve Muğlaspor’un 2.ligde mücadele ettiği yine eski dönemlerdeki futbolcularından Milas’lı Abbas ziyaretime geldiler. Bizim kuşak bu iki futbolculu çok iyi bilir. Biray Doğan Muğlaspor’dan Altay’a transfer olmuştu.  Daha sonra öğretmen olmuş Biray ağabey emekli olmuş ve İzmir’e yerleşmiş. Şimdi İzmir’de ikamet ediyor. Sanırım birçoğumuz Abbas’ı yakından tanır çünkü daha yeni sayılır.

Eğer Abbas kardeşim tanıtmasa Biray Doğan’ı tanıyamazdım.

Muğlaspor ile ilgili geçmişi konuştuk. Taa nerelerden nerelere.. Bu ziyaretlerinden dolayı Biray Doğan ve Abbas’a çok teşekkür ederim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI