MIZRAK ÇUVALA SIĞAR MI ?

Hamdi Topçuoğlu adında bir yazarımız vardır.  Emekli  Edebiyat öğretmeni olan Hamdi Topçuoğlu’nun Yatağan’da yetişmiş bir aydın kişi olduğunu   herkes bilir.  Topçuoğlu aynı zamanda kültürel etkinliklere çok yakın duran çalışkan bir gençtir. Yazık ki Yatağan’dan uzakta  Turistik bir beldemiz olan Bodrum ilçemizde yaşamaktadır.  Böylece bizden uzakta daha  fakat ilginç, daha aydınlık çabalara imza atmaktadır.

Bu çabalardan  birincisi köy sorunlarına çözüm arayan bir derneğin başkanıdır. Antalya sınırından  Muğla ilinin batısındaki Beşparmak dağlarına kadar tüm Muğla coğrafyasında hak isteyen köylülerimizin seslerini duyurmalarına yardımcı olmaktadır.          
Topçuoğlu kardeşimizin canla başla çalışarak kurduğu  bu derneğe biz de katkıda bulunmak istesek de mesafenin uzaklığı ve ilerlşeyen yaşımız bu isteğimizi gerçekleştirmemize engel olmaktadır. Dostumuzun bizi hoş görmesini dilerken Sezar’ın hakkını Sezara vermek şartıyla birkaç satır kaleme almamızı hoş görmesini dileriz.

31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimler üzerine yazdığı bir yazıyı Devrim gazetesinde okuduk. Bu yazıyı okurken çok haklı bir davaya parmak bastığını gördük.            21 Mart tarihli Devrim gazetesinde Hamdi Toıpçu’yu okumak  bana büyük bir zevk verdi. Yerel seçimler  toplumumuza büyük bir hareket getirdi.. Özellikle Muğlamız  dünkü Flaş haberlerde yer alan Flaş isimleri haklı olarak eleştiren Topçuoğlunu kutlamak isterim.

Şimdi onun yazısına konu olan bazı isimler  üzerinde kısaca durmak isterim.  Yerel Yönetimler seçimlerini, bir tuhaf gösteriye dönüştüren bu isimler şunlar:

Ali Acar 15 yıldır  Marmaris Belediye Başkanı.

Behçet Saatçı Fi tarihinden beri Fethiye Belediye Başkanı

Mehmet Kocadon.  En az 20 yıldır Bodrum belediye başkanıdır, Eski Bodrum Belediye Başkanı. Belediye başkanlığını kaç yıldır sürdürüyor pek bilmiyorum. Ama ben bildi bileli         Kocadon, Bodrum Belediye Başkanıdır. Sanırım 27 Mayıs’tan     sonra hemen başlamıştı. Daha sonra A partisi Aday göstermezse Hemen B partisine geçmiş ve hiçbir şey olmamış gibi görevini sürdürmüştür. B Partisinin gözünden düşmüşse C partisİnin yolunda hizmete koşmuştur Son yıllarda Bodrum Halkının CHP’ye meyletmesi üzerine Kocadon’ u CHP saflarında  aday olarak gördük. Bu sefer CHP ve daha önce mensup oldukları öteki partiler, bu arkadaşların hiç birine iltifat etmeyince Kocadon Chp’ye geçmişti. Sağolsun bir şeyler yapmadı değil.,Ama o bir şeyler halkı tatmin etmedi . Kocadon ,ve ötekiler  bir daha saf değiştirdi. Bu sefer de bağımsız oldu. Yeni yerel seçimlerde aday gösterilmemesine kızarak Bağımsız aday adı altında(kendi intikam hislerine mağlup olan)  bir kısım Muğlalılarla birleşerek Büyük şehir Belediye başkanlığı bağımsız adayı Osman Gürün’den öç alma yoluna girdiler. Kendisini Muğla’nın bazı önde gelenlerlrinin oğullarının desteklediği rivayetler arasındadır. Bence Osman Gürün’ün bunca çalışmalarını görmezlikten gelerek  göz yummak hemşerilik ahlakına yakışmaz

HamdiTopçunun Devrim ‘de parmak bastığı ya da altını çizdiği nokt şu: Siyasi partilerin her birinden daha çok para harcayan  ya da gösteri yapan Bu kişileri yalnız Hamdi Topçu değil, Muğla halkının çoğunluğu ayıplamaktadır. Muğla halkı vefalıdır. Vefasız.lıktan fayda ummaz. Hamdiciğim yıllarca belediye başkanlığı yapanlarınbir türlü doymadıkları koltuk ihtitirasınaTakındığınız tavır yerindedir.

 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI