KIZLARIMIZ GELECEK İÇİN ÜMİT VERDİ


KIZLARIMIZ GELECEK İÇİN ÜMİT VERDİ

Bugünkü konumuz Midi Voleybolcularımız ve Muğla Büyükşehir Belediyespor Midi Kız Voleybol takımımız.

Evet ilk önce Belediyelerimize spor olan destek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Günümüzde artık belediyelerimiz sporun birazcık değil kendisi oydu çıktı. Türkiye’deki belediyelerimizin spora olan destekleri gerçek tende küçümsenemez.

Bugün Belediyelerimiz spora gerek maddi ve manevi, gerekse araç-gereç, tesis gibi konumlarla verdiği destekler sayesinde Ülkemizde birçok kulüp ayakta kalıyor. Muğla’da ise Belediyelerimiz bu durumları çoktan aştı.

Bugün Muğla Büyükşehir ve Menteşe

belediyelerimizin spora olan katkıları gerçekten de çok iyi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Muğlaspor’da olağan genel kurul yapıldı. Genel kuruldan önce bir sonum gerçekleşti. Sunum daha çok Konya’da yapılan Bal’dan 3.lige terfi maçlarında Muğlaspor’un şampiyon oluşu verildi,   İşte o sunumda gördük ki Muğla büyükşehir belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Zamlının Muğla valisi Amir Çiçek, Bazı milletvekilleriniz ve diğer bir çok yetkilimiz  ve çok sayıda Muğlalı hemşerimiz Konya’da  O şampiyonlukta yer aldı. Belediye başkanlarımızın o şampiyon maçı sonunda yaşadığı sevinci görmenizi isterdim. Bir Bahattin Gümüş bir Muğlaspor genel kurulunda çıkıyor. Biz diyor belediye olarak bugüne kadar Muğlaspor için imkanlarımız çerçevesinde elimizden geleni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.

Bakın bunu söyleyen bir köylü çocuğu. İşte o köyle çocuğu ne yapıyor Konya’da elinde Muğlaspor bayrağı oradan oraya koşturuyor., Taraftarını selamlıyor sevinçten baygınlık geçiren futbolcularımızı teselli ediyor.

İşte o köylü çocuğu başkan genel kurulda mikrofonu eline alıyor. Öğrencilik yıllarındaki Muğlasporu ve Muğlaspor hatıralarını anlatıyor.

Muğlaspor yeni basın sözcüsü Hakan İnan  geçtiğimiz Perşembe günü kulüp binasında basın toplantısı düzenliyor. İnan söze Vali anamıza, İnan söze Belediye başkanlarımıza, İnan söze eski başkan ve yöneticilerde, İnan söze Muğlaspor’a destek olan yardımcı olan maçlarına gelen herkese teşekkür ediyor. İnan ayrıca  Muğlaspor’u destek olmuş veya olmamış tüm Muğla halkını kutlayarak ve teşekkür ederek başlıyor.

İşte belediyelerimizin sporda yaptığı yardım ve destekler böylece bir kez dana tescillenmiş oluyor.

Muğla Büyükşehir ve Menteşe belediyelerimiz ilimiz gençleri ve insanlarının spor yapmaları için ellerinden geleni yapıyor. Belediyelerimizin değişik branşlarda yer alan spor takımlarının elde ettiği başarılar artık uluslararası düzeye taşındı.

Midi Voleybol Türkiye şampiyonası Konya’da yapıldı. Muğla büyükşehir Belediyespor midi kız takımı Türkiye 10.su oldu. Şimdi bu başarı bana göre mükemmeldir.

Neden diyeceksiniz?

Öncelikle Şampiyonada yer aylan 29 takımın hepsi tecrübeli, güçlü ve iddialı. İşte Muğla Büyükşehir Belediyespor midi kız voleybol takımı böyle bir ortamda 29 takım arasında Türkiye 10.culuğunu elde etmiş bulunuyor.

Şimdi bu derece kızlarımız için bence iyi bir başlangıçtır.  İlk önce lige ısınacaksın, sonra güçlü rakiplerle mücadele etmeyi öğreneceksin daha sonra da tecrübe edineceksin ve maçalarda istediğin sonuçları alacaksın ve Türkiye derecesi yapacaksın.

İşte Muğla Belediyespor takımı bu sene bunu yaptı. Yani geleceğin adımını attı ve Türkiye derecesi için Bismillah dedi.

Şimdi bakın gelecek yıl bu midi kardeşlerimiz bu takımda yer alamayabilir çünkü aradan geçecek zaman sporcularımızın yaşlarını daha da büyütecektir. Fakat bu kez Muğla olarak biz Midilerde değil de bu kızlarımızın oynadığı kategorilerde iddialı olur ve derece elde ederiz.

Menteşe Belediyespor  spor’un değişik branşlarında gümbür gümbür geliyor.

Mademki söz gençlerden açıldı. Muğlaspor’u da buna dahil edelim.

Geçtiğimiz futbol sezonunda Muğlaspor alt yapı kategorilerinde mücadele eden gençlerde başarıdan başarıya koştu. Muğlaspor U-16 takımı Türkiye şampiyonluğunu kıl payı kaçırdı ama biz şimdi o başarılı U-17’ye saklayalım ve U-17’den bekleyelim. Yani Muğlaspor’da artık gençlerin başarılı olmaları için son zamanlardaki çabasını kat kat arttırdı. Dvha önceleri Muğlaszpor’un alt yapısına ve çevre gençlerine yeterli derecede sahip çıkmadığından yakınırdık ama Dikkat ederseniz son zamanlarda Muğlaspor alt yapısındaki başarıları yaza yaza bitiremiyoruz.

Şimdi tekrar belediyelerimize geliyorum.

Belediyelerimiz değişik branşlarda yaz spor okulları açıyor. Belediyelerimizin takımlarında yer alan çok sayıda genimiz geleceğin sporcusu olmak için iyi bir adım atıyor.

Tıpkı Midi voleybolcularımız gibi.

Midi voleybol takımımıza ve teknik adamlarına övgüler yağdırıyorum. Bu bir başlangıçtır. Bunun devamı daha büyük olarak gelecektir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI