BAHATTİN GÜMÜŞ, VE MUĞLASPOR

BAHATTİN GÜMÜŞ, VE MUĞLASPOR

Muğlaspor ilimizin güzide takımı. Fakat gelin görün ki  Muğlaspor son zamanlarda gerçekten de  her konuda yardıma muhtaç.

Muğlaspor’da Erdinç Pala takıma en az iki tane takviye istiyor birisi stoper d-iğleri forvete iyi tamamda bunların Muğaspor’a maliyeti ne olacak? Bu en az iki futbolcunun parası nereden ve nasıl bulunacak?

Şimdi bakın daha önce bahsettiğim kesim var ya Cevap hazır Valimiz ne güne duruyor? Belediyelerimiz ne güne duruyor?

Muğlaspor gerçekten de Belediyelerimizden yana şanslı bir kulüp. Önceleri Erman şahin Bu kulüpte yıllarca Belediye başkanlığı yaptı. Takımı ve kulübü toparladı. Daha sonra Orhan Çakır geldi. Orhan Ağabey’de hasta bir Muğla ve Muğlaspor taraftarı idi.  Hatta bazı deplasmanlarda bile Orhan ağabeyli ğ-görmüştüm. Yani Muğlaspor nerede? Orhan Çakır’da orada idi. Orhan Ağabey gitti Dr.Osman Gürün geldi. Aslında gemlen gideni aratır derler ama Osman Gürün öncekileri aratmadı. Muğlaspor’a ne lazımsa yaptı.

Daha sonra Muğla büyükşehir oldu.  Bu kez Osman ağabeyin hizmet alanı daha da genişledi. Dr.Osman Gürün’ün yerine Menteşe Belediye başkanı olarak Bahattin Gümüş geldi.

Bahattin Başkan’da öncekileri hiç aratmadı. Muğlaspor için ne yapılması gerekiyorsa elinden geldiğince yapmaya çalışıyor ve yapıyor da.

Meğer bizlerin bu konuda bilmediğimiz, bildiklerimizden çok ç ok fazlaymış. Çünkü g

geçtiğimiz günlerde Muğlaspor’un şirketleşmesi veya şirketleşmemesi için yapılan tek maddelik olağanüstü genel kurulda bir çok konuda bizler de bilgi sahibi olduk. Bahattin Başkan aldı eline mikrofonu bana göre patladı. “Ben Belediye başkanı olmasam bile Muğla ve Muğlapor sevgisi hep devam edecek. Biraz önce başkanda anlattı ben sanki bir Muğlaspor yönetim kurulu üyesi gibi çalışıyorum ama benimde sorumlu olduğum bir kuruluş ve hesap vermemeye mecbur olduğum insanlar var” dedi. O zaman Bahattin başkanı avuçlarım patlayıncaya kadar ayakta alkışladım. Bahattin Bey “Arkadaşlar bence şirketleşme konusunda acele edilmesin, Bence daha konu erken iyice bir araştırılsın ona göre karar verilsin” dedi. O zaman içimden  Bahattin bey için “Kimin hemşerisi” demişim.

Muğlaspor kulübü başkanı Erol Kapiz konuştu Bahattin bey için “Sanki bizim bir yönetim kurulu üyemiz gibi çalışıyor. Ne zaman başımız dara sıkışsa hemen başkanımıza koşuyoruz” dedi. . O zaman içimden  Bahattin bey için “Kimin hemşerisi” demişim.

Bahattin Gümüş Muğla’da örnek bir başkan, Örnek  bir Muğlaspor’lu, Keşke tüm belediye başkanlarımız spor için böyle duyarlı olsa ’da  Sporumuz daha çok kalkınsa.

Bahattin başkan bakıyorum. Eğer Muğla’da ise hiç alma hiç maçları kaçırmaz. Maçlarda bakıyorum. Bahattin Gümüş başkanımızdan önce gelen kimse yok. Bahattin başkan bazen taraftarlar arasına oturur. Bazen şeref tribününde tek bayına oturur.

Bahattin Gümüş başkanımızı  Muğla ve Muğlaspor’a karşı olan duyarlılıktan dolayı kutluyor ve her zaman Muğlaspor’lu olarak kalmasını örnek bir Muğlaspor’lu  olmaya devam etmesini diliyorum.

Unutulmasın ki bizim Muğmlaspor’dan başka neylimiz var ki?

YAZARIN DİĞER YAZILARI