BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN BORÇ

Bana göre Muğlaspor denilince şampiyonluk ve 2. Ligden çok borç aklıma geliyor. Yıllardır Muğlapor’da taraftar desteği yetersizliği ve maddi sıkıntıyı yaza yaza ben yoruldum, ayrıca sıkıldım. O borçlar ödeye ödeye bir türlü tükenmedi gitti.

Ne de borç varmış aklım almıyor.

Yıllardır yönetime kim gelirse gelsin borçla yatıp borçla kalkılıyor. Şimdi aynı sıkıntı ve sorun ile mevcut yönetim kurulu karşı karşıya. Yönetim kuruluna bakıyoruz. Hepsi de Muğlalı ve pırıl pırıl insanlar.

Geçen gün Basın sözcüsü Hakan İnan ile görüşürken borç ödemelerinden ve yapılandırmadan söz etti.

Hakan İnan’ın yakınmaları bana hiç yabancı gelmedi çünkü aynı sıkıntıyı yıllardır duymadığım yönetici ve kulüp başkanı kalmadı.

Şimdi bakın Muğlaspor konusunda önce halkımız ve bizleri yönetenler duyarlı olmalı ve yönetim kurulları bu kulübün dar ve sabit gelirlerini genişletmek için bir şeyler yapmalı.

Ne demişti yıllar önce Önder Kaytan, “Ben Muğapor kulüp başkanıyken aşçılık yaptım, kömürcülük yaptım ve sigortacılık yaptım. Evet bunların hepsi yapıldı fakat ilgi görmediği için hepsi birer birer tasfiye edildi.

Artık bu işin yolu yordamı belli oldu. Bu işin yolu yordamı bu kulübü bir an önce dar ve sabit gelirlerden kurtarmak ama nasıl olmalı? Bu yönde bilgisi olanlar görüşü olanlar konuyu yönetim ile paylaşmalı.

Hakan kardeşime bayrak reklamlarıyla ilgili olarak sordum, aldığım cevap karşısında üzüldüm. Hakan İnan bu konuda dedi ki “Biz bu yönde çok titiz bir çalışma yaptık ama kimse bu kampanyaya katılmak istemedi. Biz 1000 TL ücret istedik ama maalesef reklam veren olmadı.”

Ne demek şimdi Allah aşkına Muğla’da Bin TL veremeyecek işyeri var mı?

İşyerinin adı Yeşil Beyazlı bayrağa yazılacak ve o bayrak aylarca caddelerde asılı kalacak. Alın işte size önemli bir reklam aracı. Bu reklam neden istenmiyor gerçekten de akıl sır alacak gibi değil.

Lütfen biz birebirimizi biliriz ve birbirimizi kandırmayalım Muğla’da  Bin TL veremeyecek işyeri var mı?

Bu en basit örneği. Bu yönde belki de köstek olanlar olabilir Eğer ki böyle bir şey varsa yönetim kuruna haberdar edilmeli.

Bakın arkadaşlar bu kulübün 1 kuruşluk desteğe ihtiyacı var. Muğla istese bu takımı rahatça süper ligde oynatır ama demek ki istenmiyor bunu bayrak reklamında gördük. Eğer Büyükşehir olmuş bir kentte insanlar Bin TL veremiyorsa o zaman yapacak bir şey yok, o zaman yapılacak iş belli kapatalım bu kulübü olsun gitsin.

Birileri yönetime geliyor önceki dönem borcu diyor. Peki kardeşim neden herkes borcunu zamanında ödemiyor da onun bunun üstüne yıkıyor.

Ne demek vergiler ödenmemiş, ne demek SGK pirimler zamanında tahsil edilmemiş borçlar faizleriyle birlikte yığılmışta yığılmış. Ben bir gün pirim yatırmasam, ben bir gün vergi borcumu geciktirsem Allah bilir başıma neler gelir neler.

Bakın bu kulübün adı Muğlaspor, bu kulübün adı adı borç ödemek faiz ödemek kulübü değil.

İşte artık hepimiz bu bilinç içinde olmalıyız. Yoksa biz daha uzun yıllar hep ağlar ve sızlanmaya devam ederiz

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI