BU SONUÇLAR KAÇINILMAZ

BU SONUÇLAR KAÇINILMAZ

Futbolda bir haftayı daha geride bıraktık.

Muğlaspor evinde oynadığı maçta bir kez daha yıkıldı.

Muğlaspor, Anadolu Bağcılarspor ile geçtiğimiz pazar günü evinde oynadı.

Ama ne maçtı.

48 GENÇLİK ÜYELERİ ADAM GİBİ ADAM DERNEK GİBİ DERNEK

Maça geçmeden önce bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Bilindiği gibi Muğlaspor 48 Gençlik taraftarlar Derneği Muğlaspor’un sürekli taraftarlarından birisi. Bu dernek üyelerinin sayısı geçen maçlara göre az gibiydi ama tribünde olanların da sayıları Muğlspor’u desteklemek için yetti de arttı bile.

Maçtan önce tribün dışında toplanan dernek üyeleriyle birlikte maça gittik. Aman Allahım bu ne sevgi bu ne coşku. Maç sona erdi herkes efendice dağıldı gitti. Belki maça birkaç kez gelenler takımı eleştirdi, ama onlardan eleştiren olmadı. Yani Muğlaspor 48 Gençlik Taraftarlar Derneği üyeleri adam gibi adam, dernekleri de dernek gibi dernek. Kendilerini bir kez daha kutluyorum.

GELELİM MAÇA

Maçta Osman’ın sakatlanmasına çok üzüldüm. İnşallah bir şeyi yoktur ve en kısa zamanda takımdaki yerini tekrar alır. Osman oynadığı her maçta gönülleri kazanmış birisi. Nitekim aynı başarıyı son maçta da sakatlandığı ana kadar sürdürdü.

Ama sen takım olarak geçtiğimiz pazar günü rahat yenebileceğin bir takım karşısında mağlup ol, bu olmadı işte. Elbette ki eleştirenlere hak vermek lazım.

Bu takım sezon başından bu yana 26 maç oynamış,8 maçta galip gelmiş, 7 maçta berabere kalmış ve 11 maçta yenilmiş. Tahminime göre bu yenilgilerin de çoğu kendi evinde olmalı.

Muğlaspor’un artık bırakın yenilgiyi puan kaybına tahammülü yok. Geçtiğimiz maça bakıyoruz, bir insan ancak bu kadar lakayt, bu kadar bencil olur.

O kadar diyoruz  arkadaş bir çalım, iki çalım, üç çalım ama dördüncüsünü yapma artık.. Hep dediğimiz gibi dördüncü çalımda ya rakibe toslarsın ya da hatalı pas verirsin topu rakip kapar. Nitekim bu yukarıda saydıklarım geçtiğimiz pazar günü bir kez daha Muğlaspor’da yaşandı.

Dünkü sayımızda maç yazısını verdim. Allah aşkına saydınız mı hiç Muğlaspor kaç tane pozisyonu ceza alanı içinde harcamış.

Sen atamıyorsun ama elin oğlu atıyor sen bakıyorsun. Futbolda atamayana atarlar sözü meşhurdur. Sen atamıyorsun değil, atmıyorsun.  Eğer atmak istesen o kaçan net pozisyonlardan birisi gol olur.

Hadi bakalım bu hafta sonu da Erzincan deplasmanından Anagold’dan da galip gelin görelim.

Evet futbolda yenmek olduğuna göre yenilmekte var. Fakat dedim ya Muğlaspor şiddetle puana ihtiyacı olduğu bir dönemde yeniliyor. Bu Sonuç hiç kimsenin beklediği sonuç değildi. Rakipler mağlup, eğer galip gelsen kaç basamak birden tırmanacaksın. Şahsen sonuç zaten beklediğim gibi, ortaya konulan futbolda beni hiç tatmin etmedi.

Yazık! Bir insan bu kadar bonkör, bir insan bu kadar sorumsuz olmaz. Bana göre oyuncu değişiminde de hata oldu. Ben olsam 77 Numara Melik’i oyundan almazdım. Ben olsam Polat’ı yedekte bırakmazdım.  

Ama hoca öyle münasip gördüyse öyle olmuştur ve olacaktır.

Dakika 57 1-0 öndesin maçın bitimine kalmış yarım saat bu süre içinde insan ne yapar yapar o skoru korumazsa bile beraberlik golünü atar. Peki Melik oyundan çıktı da ne oldu. Onun yerine oyuna giren çok mu iyiydi.

Neyse bunları bir kenara bırakalım. İş geldi bir başka maça. Bu hafta sonu Erzincan deplasmanından puan bekleyenler parmak kaldırsın desem, parmak kaldıran olur mu? bilemiyorum.

Bu takım bu mücadele ile bir yere gider mi bilemiyorum

Yazık! bir takımın, bir kentin kaderiyle bu kadar oynanmaz.

Neyse biz bu sonucu yaşamamış olalım ama tek şartla o şartta, önümüzdeki pazar günkü Anagold 24 Erzincanspor’dan puan almak

YAZARIN DİĞER YAZILARI