BU YÖNETİM DESTEĞİ HAK EDİYOR

BU YÖNETİM DESTEĞİ HAK EDİYOR

TFF 3. liginde sezonun başlamasına bir gün kala Muğla Büyükşehir  ve Menteşe Belediye Başkanları Muğlaspor kulübünü ziyaret ediyor ve yeni sezonda başarılar diliyor.

Bakın bu ziyaretler gerçekten de çok önemli. Çünkü iki tane Belediye başkanı Muğlaspor kulübüne gidiyor gelişmeler hakkında bilgi alıyor.

Muğlaspor Kulübü Başkanı Erol Kapiz ve bazı yöneticiler başkanları kapıda karşılıyor.

Buna göre güzel ve yerinde bir toplantı ama kulüp başkanı Erol Kapiz ve Belediye başkanlarının sözleri de daha güzel ve önemli. Bakın Erol Kapiz toplantıda neler söylüyor, “, “Yeni sezon öncesi. Bizim bir hayalimiz var. O da her evde bir Muğlaspor’lu olmasını sağlamak. Bunun ilk adımlarını attık. Ayrıca göreve geleli tam 100 gün oldu. Kulübün başına geldiğimizde toplam 3 milyon 918 bin lira borç vardı ve takım kurulmamıştı. 100 günde toplam 2 milyon 350 bin lira borç ödemesi yaptık. Yani her gün bu kulüp 23 bin lira ödemiş oldu. Bu sürede ayrıca 2 milyon 200 bin liraya takım kurduk. Bu sezon uçmadan, haddimizi bilerek mücadele etmek istiyoruz" dedi.

Şimdi bakın başkanın bu sözleri sadece Muğlaspor için değil Türk sporu için çok çok önemli.

Ne diyor başkan Kapiz, “Vali, Belediye başkanlarımız, iktidar, muhalefet olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlardan destek alıyoruz”

Özellikle Muğla’da yerel yöneticilerimiz Muğlaspor denilince ilk akla gelen isimler olmuştur.

Şimdi Gelelim Erol Kapiz’in Belediye başkanlarımız ziyaretinde ki konuşmasında ne diyor başkan göreve geleli tam 100 gün oldu. Kulübün başına geldiğimizde toplam 3 milyon 918 bin lira borç vardı ve takım kurulmamıştı. 100 günde toplam 2 milyon 350 Bin Tl. Borç ödemesi yaptık. Yani bu kulüp her gün 23.bin TL. Borç ödedi. Biz 2 Milyon 200 bin TL’ye takım kurduk. Başkanın bu sözleri karşısında hani kapı kapı  dolaşıp “Bu takıma neden  golcü alınmıyor. Bu takımı şimdiden küme düşürdüler “diye atıp tutunlar var ya işte.

Başkan’ın bu sözleri onlara sanırım tokat gibi cevap olmuştur.

Aman Allahım günde 23 bin TL borç ödemeyeceksin hem de Muğla gibi bir yerde. Bunun için Başta Erol Kapiz v e tüm yönetimi bu başarılarından dolayı kutluyorum

Başkanın bir önemli sözüne geçelim. “iktidar, muhalefet olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlardan destek alıyoruz” Şimdi burada Muğlaspor’a destek oylan katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Başkan diyor ki” iktidar, muhalefet olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlardan destek alıyoruz” Çok güzel bu durumdan sanırım çok kişinin haberi yok. Çok kişinin bu durumdan haberi olmayınca ’da işte başkanın yukarıda bahsettiği kesim Muğlaspor’a desteksizlerken dolmayı suçlanıyordu. Bundan son bu kür yardımlar yapılırken Basın’ın bilgilendirilmesinin daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Şimdi gelelim Muğla Büyükşehir ve Menteşe Belediye başkanlarının sözlerine

 “Muğlaspor, Muğla'nın geçmişi ile çok önemli kurumsal bir yapısı. Her kurum zaman zaman sıkıntı yaşayabilir. Bu sezon yeni bir yönetimle başladık. Ben iyi bir başlangıç yapıldığını düşünüyorum. Geçmişteki başarılara ulaşmamız için kurumsallaşmayı sağlamlaştırmak gerekiyor. Muğlaspor'un tüm Muğla'ya hitap etmesi gerekiyor. Bu süreçte romantik olmadan, gerçekçi bir şekilde gerekli olan şeyleri yapmalıyız. Bir daha geri dönmemek üzere o yapıyı oluşturmalıyız. Bizler de büyükşehir olarak gerekeni yapacağız”

bakın Sayın Gürün bugüne kadar Muğlaspor ve il genelindeki spora kapılarını sonuna kadar açmış bir isim. Şimdi Osman Gürün’ün Muğlaspor’a olan destekleri her zaman gündemin ilk sırasında yer alıyordu. Sanırım bu yönde de birçok kişi tatmin oldu.

Gelelim Muğlaspor’un her şeyi değerli bir isimle adı Bahattin Gümüş Menteşe belediye başkanı Bahattin Gümüş’e bakın Bahattin Gümüş özetle ne diyor, “

"Yeni bir sezon başladı. İlk Maça çıkıyoruz. Centilmence oynanan, başarılı bir sezon bekliyoruz. Kulüp yönetmek bu zamanda gerçekten zor bir iş. Fakat bu zorluklardan Muğla olarak çıkabileceğimizi düşünüyorum. Kentimizin çocuklarını kötü alışkanlıklardan uzak bir şekilde burada görmek çok güzel. Muğla sporumuzu inşallah hakkettiği yerde görürüz"

Şimdi bakın Muğlaspor’un Bir Otosbüs’ün var. Yeşil Beyazlı renklere boyanmış. Bakın bu otobüs belediyelerimizin katkılarıyla Muğlaspor’a kazandırıldı.  Bakın işte hizmet bu, Destek bu yoksa Muğlaspor dün Ankara’dan Muğla’ya kolay, kolay gelebilir miydi?

YAZARIN DİĞER YAZILARI