OLMADIMI? OLMUYOR

 Malum Muğla Gençlikspor İl Müdürü Ömer İlman göreve yeni başladı. İlman’ın haklı olarak yaptığı ilk iş Muğla bölgesindeki sportif tesislerin bakımı ve onarımı oldu. İşte o yeni il Müdürü İlman kardeşimin bu talimatı işe yaradı ve o talimat sayesinde Menteşe’de bir kez dana 2.lig maçı seyrettik. Fethiye şehir stadyumu bakım ve onarıma alınınca Fethiyespor’un Fethiye’de oynanması gereken ikinci devrenin ilk maçı Muğla’ya alındı ve maç geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla Atatürk Stadyumu’nda oynandı.

Maç günü Muğla’da zaman zaman soğuk ve yağmurlu idi. Bu soğuk ve yağışlı hava maçada tesir etti ki şeref tribününde her zamanki gibi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Gençlik spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetkinkaya, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz her zaman olduğu gibi yine Atatürk Stadyumu Şeref tribünündeki yerlerini alırken  Muğlaspor kulübü başkanı Erol Kapiz ve Fethiyespor kulübü başkanı Mustafa Ferizcan ve arkadaşları şeref tribününde kendilerine eşlik etti.

Nedense bu kez Fethiye’den fazla bir seyirci gelmezken soğuk ve yağışlı havadan olacak ki Muğla’da ve yakın yerde ikamet eden Fethiye’liler bile maça ilgi göstermedi. Muğlaspor eski yöneticilerininde çoğunlukta olduğu maçı yaklaşık 1000 civarında sporsever izledi.

Yukarıda da bahsettim maç soğuk ve zaman zaman sağanak yağış altında oynandı.

Maçın ilk yarısında ve ilk dakikalarında konuk takım iki gol buldu. O iki golü Fethiyespor kalecisi, hatalarıyla konuk takıma adeta ikram etti.

Maçın ilk yarısı denk kuvvetler mücadelesi şeklinde geçti. Bakmayın siz Fethiyesporun ilk devrede iki golü kalesinde gördüğüne .

Maçın ikinci devresine takımlar oldukça temkinli başladı. Fethiyespor atakları karşısında rakip oldukça korkulu anlar yaşadı. Maçın son 15-20 dakikasına bakıyoruz skor 2-1 olmuş bu kez bizim takım Fethiyespor sanki daha rüyadan yeni uyanmış bir hali var. Atak üstüne atak geliştirmeye başladı. Burada Fethiyespor’a şunu diyeceğim. Günaydın maçın ilk devresinde neredeydiniz?

Eğer Fethiyespor maçta son 15-20 Dakikadaki futbolu daha önce sergileseydi Fetiheyespor bırakın beraberliği galip bile gelebilirdi ama olmadı. Futbol bu işte olmadı mı olmuyor.

Birde şuna değineceğim. Aslında Muğla Atatürk Stadyumu ilçe takımlarına uğurlu gelir. Atatürk Stadyumu’nda maç yapan ilçe takımları daha çok maçları hep kazanmışlardır ama bu kez olmadı. Fethiyespor adına bu uğur gitti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI