"15 Temmuz, Hain FETÖ Kalkışması !?"

 "15 Temmuz, Hain FETÖ Kalkışması !?"

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, bu aziz vatan topraklarını önce işgalden kurtarıp, sonra da 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilân ederek, bağımsız ve çağdaş bir hukuk devleti olarak kurduğu "Türkiye Cumhuriyeti Devleti" bunu da gördü!.. Evet, kuruluşumuzdan tam '93 Yıl' sonra, '15 Temmuz 2016'da dinci ve Amerikancı Fetullah Gülen ile yalakaları bir darbe girişimiyle bu vatana ihanete kalkıştılar, tabii ki başaramadılar!..

Bu kanlı gün, her yıl "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" adıyla kutlanıyor, bu yıl da 9 Bin anma etkinliğiyle ve "Türkiye Aşkına" temasıyla kutlandı, sayın Cumhurbaşkanı hem Ankara'da ve hem de İstanbul'da törenlere katıldı!..

Bu önemli gün bu yıl da yaklaşırken, yeni çeşitli iddialar, çeşitli röportajlar, yeni belgeler birbirini izledi. En önemli çıkış da, AKP kurucularından ve Başbakan Yardımcılığından Meclis Başkanlığı'na kadar önemli görevlerde bulunmuş sayın 'Bülent Arınç'tan geldi!.. Peş peşe attığı Twitlerde; "Fetullahçıların silahlı bir terör örgütü olduğunu ben 15 Temmuz gecesi öğrendim, bu yüzden bana 'Ahmak' da diyebilirsiniz" dedi, iyi mi?

Arapça bir sözcük olan Ahmak demek; "Aklını gereği gibi kullanamayan, bön, budala, aptal" demektir. (TDK Sözlüğü, Sayfa-44.) Atalarımız ne demiş; "Ahmağa yüz vermeye, abdala (gezgin dervişe) söz vermeye gelmez!" demişler. Bu sözcük; "geri zekâlılık, budalalık, akılsızlık, anlayışsızlık" olarak da kullanılır. Yemin olsun bunları biz söylemedik, sayın Bülent Arınç bizzat kendisi söyledi, bizlere de bu işin uzun uzun yazılması kaldı!..

Eyyy sayın bay Bülent Arınç Bey; siz böyle diyorsunuz, kendinizi hafifçe bir kenara çektiğinizi zannediyorsunuz ya, külliyen yanılıyorsunuz!.. Sizler o güne kadar tam 14 yıldır iktidardaydınız!.. Devletin bütün bilgileri, belge ve haber kaynakları elinizdeydi!.. Bu FETÖ'cülerin ısrarla siyasete, eğitime, askeri okullara, polis teşkilâtına ve hatta MİT'e sızmak istemeleri, bütün sınavlarda soruları çalıp da yolsuzluk yaptıkları, nice yavrularımızın haklarını bile bile yediklerini 'Sağır Sultan' bile duymuştu, bir tek iktidarda olan siz mi duymamıştınız acaba!?

Olay ortaya çıktıktan sonra sayın Cumhurbaşkanı basının önünde bunlar için; "Ne istediler de vermedik!?" demedi mi? Eski Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül yine sessizce; "Çok sinsilermiş bunlar" demekle yetindi. Şimdi ise siz çıkıp; "Bunların silahlı terör örgütü olduğunu 15 Temmuz gecesi öğrendim, bana 'ahmak' diyebilirsiniz?" diyorsunuz. Devlet adamı olanda biraz öngörü, biraz şüphe, biraz da kimselere güvenmeme duyguları olmaz mı? Israrla devlet kurumlarına sızmaya ve çökmeye çalışmaları sizleri nasıl endişelendirmedi, emrinizdeki insanlar sizleri nasıl uyarmadı, bunları anlamak mümkün değil!..

2002'den beri AKP iktidarı kesintisiz devam ediyor!.. 2003 yılında ABD askerleri, bizim askerlerin başına çuval geçirdiler, karşılık olarak ne yaptınız? FETÖ darbesini de ABD'nin tezgâhladığı yolunda iddialar var, bir ABD Başkan Yardımcısı da isim vermeden geçenlerde itiraf etti; 'Fethullah Gülen' daha önce, darbeyi organize eden 'Adil Öksüz' bu olay sonrası yurt dışına rahatça tüydüler!.. Bunlara yardım edenler hâlâ yakalanabildi mi? Bu suça iştirak eden esas zanlılar ortaya çıkarılabildi mi? Dünyada başka yer yokmuş gibi, hain Fethullah da ABD'ye kaçtı, ardında yüzlerce şehit ve yıkım bırakıp, orada bir çiftlikte krallar gibi yaşıyor!.. İstiyoruz, güya bir dost ve müttefik olarak teslim edilmesini defalarca yazıyoruz, Amerika bu iş için yüzümüze bile bakmıyor!.. Ne diye hâlâ bu ABD Başkanlarının gözünün içine bakıp, bizden bir istekleri olur mu diye bekliyoruz ki!?

Dün bir Profesör büyüğümüz çıkıp; "Bir binanın 11'inci katına çıkan kahraman bir vatandaşımız, her yeri bombalayan uçaklardan birine kafa attı!" dedi, iyi mi? Uçağa veya kendisine bir şey oldu mu, bunu söylemedi ama, bizler; "Bombardıman uçağına kafa yerine, tekme atsa nasıl olurdu acaba?" diye düşünmekten helâk olduk vallayi !..

Neyse; '15 Temmuz' darbe girişiminin üzerinden tam 6 koca sene geçti, bu dediklerimiz yapılmadıkça, biz binlerce etkinlikle bunu kutlasak ne olur, kutlamasak ne olur!? Suçlular bu dünyada cezalarını çekmeden, biz T.C. Vatandaşları olarak rahat uyku uyuyabilir miyiz!? Yarın yine karşımıza çıkmayacakları ne malûm!?                    Sakin KOŞAR.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI