"YENİ YIL KEHANETLERİM" BİRER BİRER GERÇEK OLUYOR !?

Bilirsiniz, her yeni yılın geleceği '31 Aralık' tarihinden 15 gün kadar önce, ünlü Kehânetçiler 'Nostradamus' veya 'Baba Vanga' kadar olmasa da, biz de dünyanın ve yurdumuzun geleceği hakkında bilgi-birikim-öngörülerimizle olabilecek iyi-kötü olayları tahmin edebiliyoruz? Bunu  27 yıldır yazılarımı takip eden değerli okuyucularım da bilirler...

Efendim; 15 Aralık günü yazdığım son Kehânetlerimde, '2024 Yılı' için tam 23 öngörüde bulunmuştum... Bugün daha 06 Ocak 2024 tarihi, yani yeni yılın daha ilk 6 günü olmasına rağmen, kehanetlerimden tam dört tanesi gerçekleşti bile!.. Neydi onlar:

1---'Yapay Zekâ'nın başımıza açacağı işlerle ilgili öngörüydü... ABD'den gelen habere göre; Elon Musk'ın sahibi olduğu 'Tesla Otomobil Fabrikası'nda geliştirilen Yapay Zekâlı bir robot, aşırı çalışmaya kızarak, kendisini yaratan mühendise saldırdı, ortalığı birbirine katıp, çok da büyük zarara sebep oldu, iyi mi!?

2---Kuzey Kore'nin ele-avuca sığmaz Füzeci Lideri 'Kim Yong-un', yeteri kadar nükleer silah stoklamış olacak ki, yeni yılda 'Güney Kore-Japonya-ABD'yi tehdit ederek, kendi halkına da savaşa hazır olmaları talimatı verdi!..

3---Yeni yılda tüm dünya olarak depremlerden çok zarar göreceğimizi öngörmüştük; daha yılın ilk gününde Japonya '7.6 Şiddetinde' bir depremle sarsıldı, ülkemizin çeşitli bölgeleri de '4.5 ile 4.7 Şiddetindeki' depremlerle salıncak gibi sallanıyor!..

4---Ülkemizde zemin müsait olduğu için, 'Dolandırıcılığın' hiç bitmeyeceğini, yeni yılda da şahit olacaklarımızla yine sarsılacağımızı söylemiştik!.. İlk haber Bursa'dan geldi: "Yavru" denilen yeni bir sistemle, müşterilerine piyasa değeri altında 'Altın' satan A.Ö. isimli Kuyumcu, bu altınları vermeyerek 'Emanetinde Tutup, Aşırı Kâr Vadederek' piyasayı 500 Milyon TL dolandırdı...

Yani demek istediğim şu; her yıl bizim öngörülerimizi de izlemeye devam ediniz, bir yıllık yaşam planlarınızı da ona göre yapınız, sonra başınızı kara taşlara vurup da; "Neden bunları okumadım, neden inanamadım, neden yol haritamı bu yol gösterici arkadaşların tavsiyelerine göre yapmadım!?" demeyiniz diye bunları yeniden hatırlatıyoruz!.. Bunun karşılığında sizden ne ücret alıyoruz, ne diyet ödetiyoruz, ne de sizi dolandırıyoruz!.. Bizde her hizmet bedava, beleş ve insanlık namına yapılır, ha bunu da böyle biliniz!..

Efendim; benim kişisel derdim ve şikâyetim ise, şu bizim haftalık 'Pazar Alışverişlerinde' oluyor!.. Birkaç hafta önce evden kavurmalık 'Yeşil Ot' istediler... Bir köylü kadına varıp; "Teyze, senin otun Kapçık Otu mu?" diye sordum, kadın hemen torbaya bir kilo otu doldurup, benden 40 TL parasını aldı, ben de eve kucaklayıp gittim!.. Bizim hanım otlara bakınca küplere bindi: "Sen kör müsün be adam, bu otların kökleri hiç yıkanmamış!.. Ben sana Kapçık Otu dedim, sen bana bir sürü 'Kart Dalagan, Devedikeni-Eşek Kerdimesi-İğnelik-Deli Turp Otu-Yabanî Pırasa' otlarını doldurup getirmişsin, içinde birkaç tane Kapçık ya var- ya da yok!.. İnekler bile bunu yemez, ben de yemem! Hani var ya, iyi ki pazardan Saman veya Yonca satın alıp gelip de, benim pişirmemi istemiyorsun!" diye bağırıp, hepsini çöpe attı!..

Bu hafta da bana 5 tane orta boyda 'Enginar' almamı söyledi... Pazara Aydın-Acarlar Köyünden gelenlerden bir Roman kadına varıp; "Şu Enginarlar kaç para?" diye sordum... Kadın bana; "Sabahtan tanesini 20'den verdim ya, bu enginarları sen tanesini 10 TL'den al" dedi... Ben de bedava bulmuş gibi, 5 tane orta boydan seçip, 50 TL ödedim, onları da eve sarkıtıp geldim!.. Hanım yine bunları görünce küplere bindi; "Ben sana Enginar söyledim, sen bana 5 tane KEREVİZ sarkıtıp gelmişsin!.. Bunların dolması yapılmaz, al da başına çal!.." demez mi!? Yahu, ben Roman kadına Enginar istediğimi söylemiştim, herhalde o kadın da benim bir 'Pazar Cahili bir KERİZ' olduğumu hemen anlayıp, sırf paramı almak için bunların Kereviz olduğunu söylememişti!? Ben nereden bileyim, bugünler henüz Enginar zamanı değilmiş...

Ama siz bu başıma gelenlere bakmayın, her yıl hiç eksiz olarak yazdığım Kehânetlerime kulak verin ki, yeni yılda güzel ve planlı yaşayın, olur mu ???                
YAZARIN DİĞER YAZILARI