31 MART'TAN BERİ, GÖRMEDİĞİMİZ SADECE SIRTIMIZ KALDI !?

31 MART'TAN BERİ, GÖRMEDİĞİMİZ SADECE SIRTIMIZ KALDI !?

Bu ülke insanlarına neler olmuş böyle? Bu kadar saygısızlık, bunca görgüsüzlük, bunca sonradan görmelik, bu kadar aç gözlülük ve vicdansızlığı, ben şahsen 73 yıllık ömrümde hiç şahit olmamıştım!.. Düşünüyorum da; iyi ki okuma-yazma biliyorum da, tarafsız gazetelerdeki gerçekleri okuyabiliyor ve anlayabiliyorum!.. İyi ki gözlerim görüyor-kulaklarım duyuyor da, TV ekranlarındaki bu inanılmaz olayları izleyip, iyiyi-kötüyü kendi aklım ve vicdanımla ayırt edebiliyorum!.. Yüce Allah biraz akıl-fikir vermiş de; yalanla-gerçeği, dürüstle-ahlâksızı kendi aklımla karar verebiliyorum çok şükür!..

Halk-TV'de "Görkemli Hatıralar" programını sunan sayın Serhan Asker'in sık sık söylediği ve derin anlamları olan; "Boş çuval dik durmaz, bol bol kitap okuyalım!" sözü aklıma geliverdi birden!.. Okumayan, izlemeyen, dinlemeyen, yorumlamayan; sadece sığırlar gibi yiyip-içip-uyuyan, hep el açarak yaşamayı huy edinen, 'Mürit Ruhlu' o kadar insan türedi ki; eğitimli, liyakatli, bilgili ve birikimli insanlar artık 'azınlığa' düştüler, bu boş tenekelerce seçilenler tarafından yönetilmeye de mahkûm oldular!.. Demokrasinin nimetlerinden yararlanıp, bu sayede ele geçirdikleri kaleler sayesinde, 'Demokrasinin' de kökünü dinamitlediler!.. Bütün dünya 'Çoğulcu Demokrasiye' doğru yol alırken, bizler şaşkın ördekler gibi gerisin-geri yüzüp, eski Krallık, Padişahlık, Sultanlık ve Tek Adamlık yönetimiyle ülkeyi yönetmeye kalkıştık!.. Böyle olunca da dünyada çaptan düştük, dış yatırımlar durdu, tarım bitti, iç ve dış borçlarımız tavana çıktı, bugünkü perişanlığımızın yegane sebebi de budur!..

Peki, kayda değer neler yaşadık-gördük bu son seçimlerde!? İşte bütün gazeteler önümde duruyor, okumaktan utandığım bazı haberler şunlar:

---Hatay'da '3.389 ölü' vatandaşımızın oy kullandığı ve seçimde '38.900 geçersiz oy' olduğu tespit edilmiş... Rakamlar orta yerde dururken; AKP adayına da, sadece '2.600 oy fazla aldı' diye, Yüksek Seçim Kurulu'nun 'Bekleyiniz' talimatına rağmen, Hatay İl Seçim Kurulu mazbatasını hemen vermiş... Bunlar sizce akla-mantığa uygun olan, normal şeyler mi? Bu 3.389 ölü vatandaşımız, kefenleriyle mezarlarından nasıl çıkıp gelip, Azrail Hazretlerinden nasıl izin alıp da, nasıl sandıkta oylarını kullanabildiler!? Sandık başındakiler bu 'Kefenlileri' hiç görmediler mi? Zarflar kendi kendilerine mi sandıklara yürüyüp, atıldılar, ha!?

---İstanbul-Tuzla'da seçimi kaybeden AKP'li Belediye Başkanı Şadi Yazıcı; daha önce park yapımı için açtığı ihaleyi, seçimi kaybettiği halde, '02 Nisan 2024' tarihinde imzalayarak, Belediye'nin 62 Milyon TL parasını, yandaş şirkete peşkeş çektiği tespit edildi!..

---Yozgat'ta seçimi kaybeden AKP'li eski Başkan Celal Köse'nin, Belediyenin 18 Milyon TL'sini ivedilikle 'Bozokspor'a verdiği anlaşıldı!..

---Bunların yanında aynı şeyler Üsküdar'da, Kayyum atanan Şırnak-Cizre'de yaşandı; Bilecik'te AKP'li Başkan Sadık Kaya'nın, kısa günde usulsüzce tam '150 Kişiyi İşe Aldığı' belirlendi!.. Nevzat Kaya isimli iktidar yanlısı birinin, İstanbul'da seçimi kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu ölümle tehdit ettiği, ekranda görüntüleriyle yayımlandı!.. AKP İstanbul adayı Murat Kurum seçimi kaybedince, Kadıköy'de açmış olduğu 'İftar Çadırını' hemen kaldırdı !..

---Beşiktaş'ta çıkan gece kulübü "Masquerade" yangınında 29 kişi ölmüştü!.. 07 Nisan günkü Halk-TV sabah haberlerinde, sayın Erdoğan 'TÜRGEV'de bu olay üzerine çok sert ve imalı konuştu, bu yangının hesabını İstanbul ve Beşiktaş'ın CHP'li Belediyelerden soracağının işaretlerini verir gibiydi !? Nedense benim aklıma da hemen; İtalya'nın ETNA Yanardağı bugünlerde yine alev ve duman püskürtmeye başladı ya, bu bir patlamanın veya bir yerlerde olacak şiddetli depremin habercisi miydi, neydi !?

Bu haber sonrası birçok insan da sormaya başladı; "Tamam, Belediyelerin de bu gece kulübü yangınında ihmalleri olabilir de; bu şehrin de bir Valisi, İlçenin bir Kaymakamı, resmî-sivil Polisleri, Muhtarları, buraların birçok Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yok muydu!? Böyle bir meskûn mahalde, bunca yıl nasıl çalıştırılmış bu kulüp?" diyorlardı...          Sakin KOŞAR...

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI