AYBÜKE ÖĞRETMEN VE HAİN PKK !?

 

          AYBÜKE ÖĞRETMEN VE HAİN PKK !?

Bugün 09 Haziran 2022, günlerden Perşembe. Çorumlu 'Aybüke Yalçın' adlı, daha 22 yaşındaki öğretmen kızımızı, Batman-Kozluk İlçesi'nde bir Belediye aracı içinde PKK hainleri taradı, 09 Haziran 2017 yılında ölümüne sebep oldular!.. Aradan 5 yıl geçti.

Ülkemiz toprakları üzerinde, ileriki yıllarda sapıkça hayalleri olan 'Emperyalist Ülkelerin' ellerine tutuşturdukları bu beleş silâhlar ve mermilerle, öğrencilerinin 'anne-abla-arkadaş' gibi gördükleri bu  yetenekli müzik öğretmenimizi bir hiç uğruna taradılar!.. Sadece insan öldürmekten başka hiçbir boka yaramayan bu kıllı ve 'insan görünümlü yaratıklar' bir güzel çocuğumuzu daha, bir öğretmenimizi daha hayattan kopardılar!.. Bir halta yaramayan bu eyleminizle daha; ne bu dünyada, ne de öbür dünyada yatacak bir yerinizin olmadığını bir kere daha ispatladınız, eserinizle yine övünün, olur mu ey kıllı ve cahil yaratıklar!..

Bu meslektaşım, bu güzel ve yetenekli insan, en son öğrencilerine "Mağusa Limanı" türküsünü öğretmiş, kendisi bir videoya da çalıp söylemiş!.. Sosyal Medyaya düşen bu görüntü ve sözleri, günlerce tıklanma rekorları kırmıştı, hatırladınız mı? Sonraki günlerde ünlü sanatçımız Selda Bağcan ve yeğeni Serenad Bağcan da konserlerinin hepsinde bu güzel türküyü dile getirdiler, bütün Türk insanlarımızın dillerinden düşürmedikleri bir 'Kıbrıs Türküsü' oldu bu eser!..

Hadi bu da benden olsun, işte bu ünlü türkümüzün sözleri, lütfen hepiniz kesip de saklayınız:

"Mağusa Limanı, limandır liman aman aman/ Seni öldürenlerde, yoktur din - iman/ Uyan Ali'm uyan, uyanmaz oldu/ Yedi bıçak yarasına dayanmaz oldu (Nakarat.)/ İskeleden çıktım, yan baba basa aman aman/ Mağusa'ya vardım kan kusa kusa/ (Nakarat.)/ Mağusa Limanı'ndan aldılar beni aman aman/ Üç mil uzağına attılar beni/ (Nakarat.)  Dikkat: Bu türkünün bütün sözleri ikişer defa tekrarlanarak söylenecek.

Aman yanlış anlaşılmasın; ben bunları yazıyorum diye, sakın ola ki 'Kürt Halkımızı' dışladığımı, onları da suçladığımı zannetmeyin!.. Padişah Yavuz Sultan Selim, 1514'teki 'Çaldıran Zaferini' bu Kürt Kardeşlerimizin yardımlarıyla kazandı, 'Kurtuluş Savaşımızda' yine cephelerde onlarla birlikteydik!.. Benim sözüm onlara değil, bunların içinden çıkıp, elin 'Emperyalist Ülkelerinin' kucağına düşen bir avuç ve adını "PKK, YPG, PYD" olarak anan bu terörist yaratıklaradır!.. 1984 yılından beri, tam 38 yıldır uğraşıyorlar, bir karış toprağımızı alamadıkları gibi, her gün katledilerek azalıyorlar, yine vazgeçmiyorlar, akıllanmıyorlar!.. İşte bu kadar aciz ve akıldan yoksun yaratıklar bunlar!..

Evet, bugün 'Aybüke Öğretmen' kızımız ve meslektaşımızın katledilişinin üzerinden tam 5 yıl geçti!.. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız!.. Ama onu öldüren kanlı ellerin sahiplerini hatırlayan, anan, o yaratıklardan birinin bile adını bilen var mı? Hayır!.. İşte eğitimin, adaletin, vicdanın, insanlığın, unutulmazlığın başladığı yer, tam da burasıdır!..

Bugün çok doluyum dostlar, bu konuda son bir sözüm olacak; sakın birilerinin maşası olup da, öldüğünüz gün unutulan 'Bahar Otları' olmayınız!.. İyi işler yapınız, 'Aybüke Öğretmen' gibi unutulmaz olunuz. Bizim deli Orhan Veli, 'Gangster' şiirinde şöyle diyordu:

"Şiir yazdım bunca senedir/ Ne buldum?/ Eşkıyalık edeceğim bundan sonra!..// Haberi olsun yol kesenlerin/ İş yok artık kendilerine/ Dağ başlarında!..// Madem ki ekmeklerini alıyorum/ Ellerinden/ Buyursunlar, onlar da benim yerime. (şiir yazsınlar) / Münhal var edebiyat dünyasında!.."                                Sakin KOŞAR.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI