EN KOMİK SEÇİM ANILARI !?

 

                 EN KOMİK SEÇİM ANILARI !?

Yazılarımı sürekli okuyanlar bilirler; bendeniz ihtiyar dallama yazarınız sık sık; "... Bizim Anadolu insanları Nasrettin Hocaların, Deli Dumrulların, Bekri Mustafaların, Aziz Nesinlerin torunlarıyız, bizim yaptığımız hiçbir şeyden sual olunmaz, hiçbir şeyin diyeti ödenmez, hiç kimse sorgulanmaz, ama sadece gülünür..." diye yazar dururum!.. Ama şu geçen 22 yılda bu torunlar gülmeyi unuttular-unutturuldular yahu!..

Lâkin şu 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine sebep olanlar sağ olsunlar, alınan sonuçlardan sonra bu aziz millet -sadece pazara çıkıp da, cüzdanlarına bakmadıkları zamanlarda- yeniden biraz gülmeye, eğlenmeye, sohbet etmeye ve fıkralar üretmeye başladılar çok şükür!.. İşte seçim sonrası halkımızın ürettiği gülmecelerden bazıları:

---Seçimin resmî olmayan kesin sonuçları belli olmaya başlayınca, bazı 'Akşamcı' olduğunu bildiğimiz büyüklerimiz aynen şöyle diyorlardı: "Tabii, siz iktidar olarak bizim milli içkimiz Rakıya bu kadar aşırı zamlar yapınca, bunları millet satın alamadı, kısa sürede 'Ayıldılar' ve gereğini yaparak oylarını Muhalefete verdiler, bu sonuçların yegane sebebi budur!.." diyorlardı... Bilmem ki bu işe sizler ne dersiniz?

---Artık seçimler bittiğine, tam 4,5 yıl seçim de olmadığına göre; Yandaş Kanalların bir yerlerden bulup gelip de, 'delik dondan çıkar gibi' ekranlara çıkardıkları 'eski CHP'li sayın "Mehmet Sevigen" büyüğümüze bundan sonra ekran yüzü gösterirler mi acaba? En son bu arkadaş DEP'lilere akıl veriyordu; "Sakın CHP'li Ekrem İmamoğlu'na oyunuzu vermeyiniz, yoksa Reis'in başlattığı 'Barış Süreci'ni artık rüyanızda görürsünüz!" diye adeta tehdit ediyordu!.. Bu arkadaşın pek zeki olduğunu, Deniz Baykal'ın gölgesinde seğirttiği günlerden beri biliriz; geçer fiyatı her bütçeye göre çok müsaitti bu büyüğümüzün!..

---Biraz fazla gülmek isteyenler, sayın Ahmet Hakan ve Abdülkadir Selvi'nin Hürriyet'te '04.Nisan.2024' tarihinde çıkan yazılarını bulup da okusunlar!.. Ahmet Hakan'ın "Yenilgi İlk Kez Yetim Değil" ve Abdülkadir Selvi'nin de "Erdoğan'ın Özeleştirisi, Teşhisleri, Tespitleri" başlıklı yazılarına gülmekten öldüm!..

Her ikisi de; Van'daki seçimde mazbatanın DEP adayı Abdullah Zeydan'a geri verilmesini onaylıyor, 'hak-hukuk-adalet' dersleri vermeye kalkışıyorlardı... Ama ne zaman? Yüksek Seçim Kurulu kesin kararını verdikten sonra!.. Geçmiş ola gari... A benim yandaş kuzularım; siz niye dürüst 'Cumhuriyet ve Sözcü Gazeteleri' yazarları gibi, hemen ilk günden % 55 oyla kazanan adaya sahip çıkmadınız da, YSK kesin kararı sonrası ötmeye başladınız!? Herkes biliyor ya; eğer YSK o seçimde % 27 oy alan AKP adayına mazbatayı verseydi var ya; siz yine dokuz dereden su getirir, bu kararın ne kadar yerinde ve hukuka uygun olduğunu savunurdunuz!.. Biz sizin tescilli yandaşlar olduğunuz bilmez miyiz hiç!? Ama şunu da hiç unutmuyoruz; sizin işiniz de çok zor be kardeşim, her gün akla-mantığa sığmayan kararlara sahip çıkıp, onları bir şekilde bazı kılıflara sokarak savunmak kolay ve herkesin yapabileceği işler mi yani? Hadin, bundan sonra hepinize Allah kolaylıklar versin gari...

---Seçim sırasında yaptıkları ve söyledikleri sonrasında, aranızda şu meşhur 'Orhan Baba' ile biz bıyıklıların idolü 'Taş Fırın Erkeği Tamer Karadağlı' kardeşimizi gören oldu mu acaba? Ya şu Kanal-D TV'nin sokakta büyüdüğünü söyleyen çocuğu Hakan Ural evlâdımızı ile Diyanet'in en akıllı memuru, seçimler sırasında bütün içki üretenleri-satanları-içenleri 'Cehennemlik' ilân eden "İdris Bozkurt Hocamızı" gören-tutan oldu mu!? Seçim sonrasında ne halde-âmeldeler acaba; sağlıkları, vicdanları ve cüzdanları ne âlemde ki !?

Nasıl, bunları bir kez daha siz de hatırlayıp, doyasıya güldünüz mü bari? İyi...    Sakin KOŞAR...

YAZARIN DİĞER YAZILARI