Haber Bombardımanı İçinde Boğuluyoruz!?

              Haber Bombardımanı İçinde Boğuluyoruz!?

            Öyle yoğun bir haber bombardımanı altındayız ki, sadece iki eli, iki ayağı, iki gözü-kulağı ve bir tane de beyni olan biz köşe yazarları, bu haberlerin hangisini yazacağımızın çaresizliği ve şaşkınlığı içindeyiz!.. Bakınız, sadece birkaç gün içinde:

---İran, Pakistan'da bazı bölgelere saldırdı... Ardından Pakistan, İran'ın bazı terör yuvalarını bombaladığını duyurup; "Biz İran'la dost ve kardeş ülkeyiz, ama gelişmeleri de titizlikle takip ediyoruz!" dedi...

---İsrail'in eli kanlı Başbakanı Netanyahu'ya gazeteciler; "Siz İran'a doğrudan niye saldırmıyorsunuz?" deyince, bu soruya kızan Netanyahu; "İran'a doğrudan saldırmadığımızı kim söyledi, olanları görmüyor musunuz!?" dedi... İranlı komutanın cenazesinde bombalarla ölen yüzlerce kişiyi mi kastediyordu acaba? Bunlar niye hep 'Ortadoğu'da oluyor!?

---Bir pilotumuza 55 Milyon Dolara bilet alıp, uzaya gönderen iktidarın yaptığını, yandaş medya günlerdir bu harcama başarısını yere-göğe sığdıramıyor!.. İyi de kardeşim; bizim bir Uzay İstasyonumuz var mı? Bizim ABD, Rusya, Çin, Hindistan... gibi uzaya sürekli seyr-ü seferler yapan yerli-milli bir uzay mekiğimiz var mı? Elin aracı ile elin istasyonuna yapılan turistik seyahatin nesi başarıdır da, bu işin bu kadar nesi abartılıyordu ki!?

---Türkiye, elin Avrupalısının tam "12,4 Milyon Ton Çöpünü" ülke topraklarımıza getirerek, yine kepaze bir birinciliğe imza attı!.. '3,5 Milyon ton' çöpü alabilen Hindistan ikinci olabilmiş, her böyle 'çöpten olayda' ne kadar da başarılıyız, değil mi? Bravo bize, böylesi birçok birinciliklerimize de!..

---Ölen efsane Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu BBP'nin başında bulunan Bay Mustafa Destici, Cumhur İttifakı dışında kalan bütün partileri ve partilileri 'Terörist' olmakla suçladı!.. Şimdiye kadar devirdiği çamlarla sık sık gündeme gelen, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi ve kardeşi tarafından, davetsiz geldiği mahkemelerinden kovdukları bu arkadaşa ben de diyorum ki; "Ben terörist değilim!.. Bu sözü sarf ettiysen, hemen bunu belgelerle ispat edeceksin!.. Eğer ispat edemezsen, bu lüzumsuz ve düşünülmeden söylenen sözü sarf ettiysen, 'asıl terörist sensin' bilader!.. Sayın Cumhuriyet Savcılarımıza önemle duyurulur, gereği de arz edilir efendim!.."

---Türkiye'nin "En Zeki İnsanları Olan İller" açıklandı... Bir araştırmaya göre 81 İlimizin en zeki insan sıralaması şöyle; 1-Eskişehir, 2-Ankara, 3-İzmir, 4-MUĞLA, 6-İstanbul, 80- Artvin, 81- Bingöl... Zati Muğlalı olmaktan hep gurur duydum, hep Tanrıma-Anne-Babama şükür-duaları ederim!.. Zaman zaman ben; "Muğlalı olmak ayrıcalıktır!" diye boşuna mı yazıyordum haa!?

---Yıllardır öve öve bitiremediğimiz, ilk Lagina-Stratonikeia kazılarını yapan "Arkeolog-Ressam Osman Hamdi Beyi" biliyorsunuz değil mi? Ünlü yazar 'Yaşar Yılmaz' bu kişi hakkında son bir kitap yazdı, adı da: "Osman Hamdi Beyin Öteki Yüzü!?" kitabı... Orada diyor ki; "Birçok Anadolu tarihi eseri, Osman Hamdi Bey yüzünden, özellikle de Padişah II. Abdülhamid Döneminde yurt dışına, en fazla da 'Alman Arkeolog Hulluman sayesinde Almanya'ya kaçırıldı' deniliyor!.. Turgut ve Eskihisar Mahallesi nüfusuna kayıtlı dostların bu kitabı bulup da bir okumaları, sonra neler yapmaları gerektiğini tartışmaları gerekiyor!?

Daha Hülya Avşar'ın "Çok fazla zenginlik insana zararlı!" açıklaması ile Gülben Ergen'in öldürülen ağabeyi ile itirafları da vardı ama, yine bize ayrılan arsamız bitti!.. Ben bu kadar yoğun haber trafiğinde hangi birini yazayım dostlar, bize de biraz acıyın, şu haberler de teker teker ve yavaş yavaş gelsinler yahu!..

Bugün de yazımızı Turgay Mutlu kardeşimin son kitabından "VALS" adlı şiiriyle bitirelim:

"Sevgilim, bir tanem/ Dünyamız dönüyor/ Bir bir hücrelerimde/ Sıkı sıkı sarılalım birbirimize/ Bir nokta üstünde/ Yine bir Gülnihal'le/ İlk dansımız vals başlasın/ Asil bir ahenkle/ Görsünler seni/ Bir kuğu zarafetinde/ Kayalım yıldızlara doğru/ Uçalım birdenbire/ Akalım Viyana gecelerine!.."                                        Sakin KOŞAR...

YAZARIN DİĞER YAZILARI