KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA 'YANDAŞ' İLGİSİ !?

 

Son günlerde gece-gündüz demeden, bütün o malûm 'Yandaş TV Kanallarında' CHP Lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı Adayı" olup-olmayacağı üzerine yapılan programlardan geçilmez oldu!.. Yahu, ne kadar da önemli bir lidermiş, ne kadar sevilen bir adammış şu bizim 'Bay Kemal' de, meğer bundan zerre kadar haberimiz yokmuş (!?)

Daha önceleri çok önemli Meclis konuşmalarını, her hafta Salı günleri yapılan 'Parti Grup Toplantılarını' Karadeniz ziyareti sırasında uğradığı ölümcül terör saldırısını, Meclis'te ve Ankara-Çubuk'taki şehit cenazesinde, bir 'İnek Hırsızı' tarafından yumruk atılan, sonra da linç edilmek istendiği görüntüleri hep görmezden gelip, es geçen bu 'Yandaş Medya' kanallarına son günlerde bir haller oldu!.. Yatıp kalkıp, uyuyup uyanıp, yiyip içip; etrafına topladıkları birkaç sevimsiz 'gazeteci kılıklılar' ile saatlerce 'Kılıçdaroğlu Adaylığı' üzerine kafa yorup, nefes tüketiyorlar!..

Hele Kemal Kılıçdaroğlu'nun gayretleri ile kurulan o meşhur "Altılı Masa" toplantıları sonrasında bunların iştahları daha da arttı, herhalde rüyalarına da girmeye başlayan "Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı Olur mu?.. Kılıçdaroğlu Neden Aday Olduğunu Açıklamıyor!? Kılıçdaroğlu Hedef Şaşırtmaya mı Çalışıyor!?" gibi çok hayatî (!) soruların yanıtlarını 'çapsız beyinleriyle' bulmaya çabalıyorlar!..

Sanırım, bunların o gülünç hallerini pek beğenen sayın Kılıçdaroğlu da bu tartışmalarından son derece keyif alıyor, zevk duyuyor olmalı ki; ısrarla bu sorulara sadece iki yanıt veriyor: "1- Bizim Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını 6'lı masa liderleri karar verecekler!.. 2- Siz seçim tarihini belirleyin, vallahi biz de adayımızın kim olacağını açıklayacağız!" diyor. Lâkin, bu arada Cumhur İttifakı adayını da, bugüne sadece Devlet Bahçeli dışında kimse çıkıp da, adaylarının sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu resmen söylemediler!.. Ama bir defa olsun sayın Erdoğan'a da gidip; "Siz de bizzat adaylığınızı açıklayın da, kulaklarımızla duyalım!" demiyorlar!.. Varsa yoksa, Kılıçdaroğlu adı üzerinde tartışıp duruyorlar!.. Ne kadar da önemsiyorlar, ne değer veriyorlarmış meğer (?)

Yahu size ne!? Daha seçimin ne zaman yapılacağı; zamanında mı, yoksa bir 'Baskın Seçim' mi olacağı belli değil!? Kılıçdaroğlu aday olsa, ona oy mu vereceksiniz? Yoksa, dışınızdan 'yandaş' gibi görünüp de, seçimlerde canhıraş 'Bay Kemal'i mi destekleyeceksiniz? Nedir bunca hummalı ısrarlarınız kardeşim!? Belki o masadan 6 aday çıkacak? Belki Büyükşehir Belediye Başkanlarından biri çıkacak? Belki dışarıdan 'Ekmeleddin İhsanoğlu' gibi biri bulunup getirilecek? Bundan size ne? Daha düne kadar demediğinizi bırakmadığınız 'Bay Kemal' ne kadar da kıymete biniverdi!.. Yoksa siz, artık Türkiye'de tek 'Gündem Yaratan' lider haline geldiği için mi O'nun hakkında bu kadar program yapıyorsunuz!? Hani var ya, Kılıçdaroğlu avuç dolusu para dökse, vallayi bu kadar reklâmını yapamazdı!.. 'Reklâmın iyisi-kötüsü olmaz' derler ya; aynen devam edin arkadaşlar, çok iyi gidiyorsunuz.

Ancak, haberiniz var mı bilmiyorum ama; Konya'dan sonra, AKP'li Kayseri İli Büyükşehir Belediyesi de, şehir içi ulaşımında 'Suriyeli Öğrencilere' bedava yolculuk kararı almış, bizim kendi has Türk çocuklarımız da bunlara itiraz ediyorlar ve; "Bizim suçumuz Türk olmak mı!? Sığınmacı Suriyeliler, bizim şehit ve gazi yakınlarımızla bir tutuluyor!" diye itiraz ediyor, çok da kızıyorlarmış!.. Bir gün olsun, bu konularda da birkaç program yapsanız ne olur sanki?

AKP Kayseri Milletvekili sayın Hülya Nergis de, bu olay üzerine; "Suriyeliler, zamanında Şam'dan, Halep'ten gelip, Çanakkale'de savaşmışlardı!.. Bunlara 'yabancı' diyemeyiz, bunlar bizim din kardeşlerimizdir!.." diye itiraz etmiş. İyi ya Hülya hanım, sizin Tarih bilgilerinize göre, zati bu savaşları biz Türkler değil de, hep bu yabancılar kazandılarsa; biz bu ülkeyi terk edelim de, siz buraları Afganlı, Suriyeli, Sudanlı, Iraklı, Filistinliyle doldurun, o kıymetli din kardeşlerinizle bu ülke size hayırlı uğurlu olsun efendim!..           Sakin KOŞAR.

YAZARIN DİĞER YAZILARI