ORTALIK ÇOK FENA KIZIŞIYOR DOSTLAR !?


Hiç beklemediğimiz halde, şu Büyük Atatürk'ümüzün çocuklarımıza armağan ettiği ve dünyada tek Çocuk Bayramı olan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nın 104'üncü kutlama yılı, nelere gebeymiş meğer !? Sizleri bilemem, ama ben yaşadıklarımız karşısında yemin olsun şoke oldum arkadaşlar!..

Olay 1= Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek'in ABD'de söylediği; "Öncelikle 'Yerel Halk' Enflasyonun Düşeceğine İnanmalı" sözüne çok bozulan sayın Devlet Bahçeli, ağzına geleni söyleyip, bir de Cumhur İttifakı Bakanı Mehmet Şimşek'e "Müfsit", yani "Fesat" dedi!.. 23 Nisan'da hiçbir törene katılmadı, bir Ferdi Tayfur şarkısıyla yalnız yürüdüğü video yayımladı, bu sessizliğinin, 'fırtına öncesi bir sessizlik' olduğu yorumları yapıldı...

Olay 2= AKP kurucularından, uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı yapan, şu anda parti üyesi olan sayın Hüseyin Çelik öfke kusup; "Bize son seçimi kaybettiren sayın Bahçeli ve MHP'dir!.. Onlar yüzünden Kürt seçmenlerimizin oylarını alamadık, AKP artık bu ortaklardan vazgeçip, eski fabrika ayarlarına geri dönmelidir!.." dedi...

Olay 3= Sayın Cumhurbaşkanının hiç yanından ayırmadığı Diyanet İşleri Başkanı sayın Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, kendi resmi kişisel bilgiler kayıtlarında; "İyi derecede Arapça ve Fransızca bilir" diye yazdığı halde, bir toplantı sonrasında Arap bir gazetecinin 'Arapça' olarak İslâm büyüklerini sorması sonucu apışıp kalıp, etrafında Türkçe-Arapça bilen tercüman aradığı ibretle tespit edildi!.. Bu resmi bilgilerinin de hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı!.. Meğerse koskoca Profesör ve Diyanet İşleri Başkanımız 'Arapça' bilmiyormuş, iyi mi!? Atatürk'ün kurduğu bir makamda oturup da, hiçbir hutbesinde Atatürk'ün adını bile anmayan bu adam, herhalde Yüce Allah'ın gazabına mı uğradı acaba, ya sizler ne dersiniz !?

Olay 4= Dünyanın tek çocuk bayramı olan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"  günü, bu ülkenin Kurtarıcısı ve Kurucusu olan Atatürk'ün Anıtkabir ziyaretine gitmeyen sayın Cumhurbaşkanı, akşam verilen Meclis resepsiyonuna katılmış, muhalefetten eleştiri almıştı!? Peki, nereye gitmiş? Ölen Menzil Tarikatı liderinin cenazesine katılmış, orası daha kayda değer ve önemli gelmiş olmalı zaar!? Vallahi ben de gözümle görmedim, ama 23 Nisan akşamı Sözcü TV ve sayın Fatih Portakal'ın anlatımıyla bunları öğrendim!..

Olay 5= Uzun süredir sayın Cumhurbaşkanı ile artık ülkenin 'Birinci Partisi' olan CHP lideri sayın Özgür Özel'in görüşecekleri söyleniyordu... 23 Nisan akşamı Meclis resepsiyonunda bir çay içimi sürede görüştüler!.. Görüşmede tek konunun 'Yeni Anayasa Değişikliği' olduğu söylenince, halktan tepkiler de yükseldi!.. Bakalım esas görüşmede neler olacak!? Sizleri bilemem, ama tek sorun buysa eğer, yine 'havanda boşuna su döverek' ayrılacaklarını şimdiden söyleyebilirim!?

Olay 6= Ne Anıtkabir törenlerine, ne de Meclis'teki resepsiyona sayın Devlet Bahçeli katılmadı!.. Birçok parti lideri de ortalıkta yoktu!.. AKP'nin içi kaynıyor, 'Cumhur İttifakı' da artık çatırdıyor!.. Önümüzdeki günlerde çok önemli siyasi gelişmeler olacağı söyleniyor!.. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kredi aradığı ABD'den eli boş dönmesi, İYİ Parti olağanüstü kongresi sonrası, yine bazı kopuşların olacağı, iktidardan YRP'ye milletvekili geçişleri olacağı, ortalığın toz-duman olacağı da dillendiriliyor!.. Bekleyip göreceğiz de; inşallah 1989 Yerel Seçimleri sonrası olduğu gibi, partilerde çok büyük yıkımlar yaşamayız aziz dostlar !?

Olay 7= İstanbul Valisi sayın Davut Gül, işçilerin 01 Mayıs günü Taksim Meydanı'na gitmesini yasaklamıştı ya? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, sayın İstanbul Valisi'nin makam koltuğuna oturttuğu 'Çocuk Valiye' bir gazeteci sordu; "Efendim, 01 Mayıs'ta işçilerin Taksim Meydanı'nda miting yapmasına izin verecek misiniz?' dedi... Çocuk Vali de hemen; 'Tabii ki izin vereceğim, o gün 'İşçi Bayramı' çünkü!' demez mi?

Şimdi bana söyleyiniz; siz olsanız hangisinin 'Valiniz' olmasını isterdiniz bakayım !?

Sakin KOŞAR...

YAZARIN DİĞER YAZILARI