ÖZEL ŞİRKET TELEFONLARINDAN BIKTIK USANDIK ARTIK !..

 

              ÖZEL ŞİRKET TELEFONLARINDAN BIKTIK USANDIK ARTIK !..

Bu yazım, devletimizin tüm yetkililerine bir T.C. Vatandaşı olarak, açık bir şikâyetim ve suç duyurumdur!..

Bendeniz, Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz için askerliğini yapmış, 26 yıl devlet hizmetinde bulunmuş, devletimize her yıl vergisini vermiş, 1995 yılında emekli olmuş ve bu son yaşlı günlerimde güven içinde, huzurlu şekilde yaşamak isteyen bir Türk vatandaşıyım!..

Her medeni insan gibi, ben de bir özel şirket telefonlarının birinin faturalı abonesiyim!.. Bu şirket, yeni geliştirdiği her teknolojik özellikleri biz abonelerine kabul ettirmek için, zamanlı-zamansız, zırt-pırt, günde en az 5 veya 6 defa cep telefonumu arayıp, yeni ücretlerle, bu yenilikleri kabul etmem için ısrar edip duruyor!.. Ayrıca, bazı Özel Bankalar ve alışveriş ettiğimiz bazı Özel Satış Mağazaları da mesajlarıyla aynı saygısızlığı yapıyorlar!.. Onlar para kazanacaksa, bundan bana ve bize ne; bizleri rahatsız etme hakkını onlara kim vermiştir!?

Bunlar yüzünden telefonumuzu kapatsak, çoluk-çocuğumuzdan gelecek önemli telefonları kaçırmış ve haber alma hakkımız kısıtlanmış oluyor!.. Her gün mesajları silmekten bıktık usandık!.. Bu saygısızlıklarının bir şekilde önüne geçilmesi gerekiyor!..

Bütün dünya insanları gibi, biz de bu yeni teknolojik gelişmeleri biliyor, istediğimiz zaman gidip abonelik şartlarını kabul ediyoruz!.. Ama bu şirketler, bir hukuk devleti olan ülkemizde, bizlerin Anayasal haklarımızı hiçe sayarak, üç-beş kuruş daha fazla para kazanmak uğruna, her gün, ücretini bizim ödediğimiz cep telefonlarımızdan arayıp, olmadık zamanlarda rahatsız ediyorlar!.. Bunlara bu hakkı kim ve nasıl vermiştir!? Ne hakla bizleri rahatsız edip duruyorlar!? Devlet olarak bunları engellemenin bir yolu yok mudur!?

22 Ağustos 2020 Cumartesi günü tansiyonum yükselmişti; ilâçlarımı alıp, çok hasta bir şekilde uyumaya çalışırken, bir telefon şirketinin "+90 850 252 42 22" numaralı telefonundan uzun uzun, tam '5 kez' aradılar!.. Telefonumda bu numarayı engellemek istedim, engellenemiyordu!.. Bunlar yüzünden bir türlü uyuyamadım, sinirlerim tepeme çıktı, sağlığım daha da bozuldu!.. Bu şirket hakkında yetkili tüm devlet görevlilerimizi; başta sayın Kaymakamımızı, sayın Cumhuriyet Savcımızı, "Kaymakamlık Tüketici Haklarını Koruma Birimini" göreve çağırıyor, bu keyfi aramaların durdurulmasını istirham ediyorum!..

Yakın zamanda bu sorun bir çözüme kavuşturulamazsa; tek çare olarak, artık cep telefonumun aboneliğini iptal ettirip, ebediyyen cep telefonu kullanmamak üzere, o sağlığımı bozan paralı aleti çöpe atacak, bu şirketlerin eziyetinden de ebediyyen kurtulacağım!..

Değerli okuyucularım kusura bakmasınlar, çok sinirli ve çaresizlik içinde yazdığım köşe yazıma burada son veriyorum!.. Benim gibi bu konudan dertli başka insanlarımızın sıkıntılarına tercüman olabildiysem eğer, ne mutlu bana!..

Artık telefon şirketleri de akıllarını başlarına almalılar, aksi takdirde, biz abonelerini biraz daha söğüşleyeyim derken, hazırdaki abonelerini de tamamen kaybedecekler, ha bu da böyle biline!..

Sakin KOŞAR

Adresim: Dere Mah. Esentepe Sitesi, İ-Blok, 3. Kat...

Yatağan/MUĞLA...

Tlf: 0 544 572 34 10...

YAZARIN DİĞER YAZILARI