" BU ADAM" NE YAPMAK İSTİYOR ACABA

 

 

 

 

              " BU ADAM" NE YAPMAK İSTİYOR ACABA

 Bu adamın adı Makron. Görevi ise Dünyayı ateşe vermek.. Böylece "benden sonra tufan"

diyenlerin başını çekiyor. Son günlerde ağzını her açtığında "RUSYA Avrupa'yı yok edecek" korkusunu yayma peşinde. Kendi gibi silah tekellerin adamı olan  birkaç siyasetçiyi arkasına alarak, aynen Zelenskinin , Rusya'ya karşı batının birleşmesini istiyor. Bu birleşme olmazsa Rusya'nın  Avrupa'yı yutacağını haykırıyor. Bunun için de tıpkı Zelenski gibi kapı kapı dolaşıp Rusya korkusunu canlı tutmağa çalışıyor.

   Ukrayna savaşı başladığı zaman ilk kez Nükleer silah lafını kullanan bu adam olmuştu.Nto ondan sonra, kullandı bunu. Ancak Putin'in buna yanıt vermesinden sonra bunu kullanmaktan vazgeçti.Onun kullanılmasını NATO yetkililerine devretmişti,

       Bu adam savaşı bitirmek yerine savaşı genişletmek dünyaya yaymak peşinde koşuyor sürekli. Onun gibilerini derdi savaşların olmaması değil çok olması. İnsanların daha çok ölmesidir. Bakınız İsrail'e karşı bir tek söz edebiliyor mu? 

BAKINIZ İsrail'in açıktan soykırım politikası izlemesine bir ses edebiliyor mu?  Çünkü kendini öyle bir görevle yükümlü saymıyor. Onun görevi savaşı artıracak söylemleri taşımaktır sadece.

     Şimdi tutturmuş Ukrayna'ya asker gönderelim diyor. Senin askerlerin Afrikada ne yaptı da şimdi Ukrayna'yı kurtaracak? Senin askerlerin Afrika'da hangi başarının örneğini verdi de bu gün Ukraynayı esenliğe götürecek?

  Gerçi o sadece kendi askerlerini değil  Avrupa'nın öteki ülkelerinin askerleriyle birikte göndermek istiyor.

      Bu adam kendisini Avrupa'nın önemli devlet adamlarından biri sayıyor .Bunun verdiği büyüklüğünü  gösterme peşinde. Bu hem kendisi için hem Fransa Halkı için gereklidir. Çünkü bu gün yukarıda değindiğimiz gibi Fransa Afrika'dan kovuldu.   Afrika'nın küçük ülkelerinden bile ayrılmak zorunda bırakıldı zaman halkına şu mesajı vermek ihtiyacını duyuyor  Makron. Bakın biz hala büyük bir devletiz. Sözümüzü nasıl geçirtiyoruz demeğe getiriyor kendi hakkına karşı kendi görünüşünü. Üstelik Avrupa'da saygınlığı bitme noktasına gelmiş Amerika'nın, bıraktığı boşluğu doldurmak gibi bir düş peşinde bu adam..

   Ama bu düşün önünde Putin gibi biri var şimdilik. Bu düşün önünde engel olabilecek bir Çin var ,Öyle kolay değil Makron beyimiz Avrupa'nın lideri olmak..

   Gel vazgeç bu sevdadan. Savaş çığlıkları  yerine barış şarkıları söyle ki tüm Avrupa senin peşinden gelsin. Dünya seni savaş peşinden koşan biri olarak değil barışın dostu olarak tanısın..

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI