BU MANTIK BİZİ NEREYE GÖTÜRECEK

BU MANTIK BİZİ NEREYE GÖTÜRECEK           

  Nereye götüreceği belli değil mi? Uluslararası göstergelere baktığımız zaman yerimiz neresi gözüküyorsa elbette oraya götürecek.

  Futbolun ikinci devresi başlıyor. Devre araları takımların eksikliklerini gidermek için fırsat verir. BU ARALARDA TAKIMLARIN EKSİK BULDUĞU MEVKİLERİNİ GÜCLENDİRMEK İÇİN YENİ FUTBOLVULARI KADROLARINI KATAR. Zaten transfer dönemleri bunun içindir. Ne var ki bu dönem bu yıl  devre açıldıktan sonra başlayacak bizde.. Yani maçlar başlayacak ama yeni transferler ancak bir hafta sonra yapılabilecek. Dünyada bunun örnekleri var mı bilmiyorum ama yoksa onu da biz veriyoruz işte.. Bu nasıl bir planlamak? Bu nasıl bir mantık ki böyle yapılabiliyor?

    Aslında çok fazla şaşırmağa gerek yok. Çünkü dünyada örneği olmayan başka bir uygulamamız da var. Örneğin her maçtan önce milli marşla başlamak. Bunun başka örneği var mı bilmiyorum ama olsa bile bir iki tanedir. Onu da biz futbol adına sunuyoruz işte.. Bizim çocukluğumuzda, gençliğimizde böyle bir uygulama yoktu. BU OLMADIĞ İÇİN O ZAMAN BU TOPLUMUN MİLLİ DUYGULARI ZAYIF MI KALMIŞTI? Bu gün birinci-ikinci lig takımlarımızın kimilerinde yarısı yabancı topçular yer alıyor. Yoksa bu yabancılara milli duygularımızı aşılamak için bu uygulama devam ediyor dersiniz? GERÇİ BU YABANCILARIN GEÇEN SENİ VERDİĞİ BİR DERS OLMUŞTU AMA ALAN VARMIYDI ACABA? Örneğin milli marşımız okunurken bir yabancı ülke topçusu herkesin döndüğü yönde değil bayrağın bulunduğu yende saygı duruşu yapmıştı. Bunun ne olduğunu anlayamayan sivri akılılarımız ise büyük tepkiler göstermişti. O duruşu sergileyen yabancı futbolcu ise rastgele değil bayrağın bulunduğu yöne dönülmesi gerektiğini düşündüğü için yapmıştı bunu. Biz yıllardır bunu düşünmeden bile duruşumuzu hep aynı yapıyorduk. Hata çok millicilerimiz o yabancıyı bir kaşık suda boğacaklardı bıraksalarmış..

  Futbolumuzu yöneten mantık işte bu.. Onun için futbol başlar ama transfer sonradan gelebilir diyoruz. BU MANTIĞIN DA BİZİ İLERİ GÖTÜRMESİNİ BEKLİYORUZ.  Bu mantık futbolcuların alınlarına kurban kanı sürerek başarılı olunacağını bile düşünüyor. Bunun da dünyada örneği var mı bilmiyorum. Ünlü dünya kulüplerinin hiç böyle görüntülerin rastlayamadım bunca yıldır

YAZARIN DİĞER YAZILARI